Забава

korea.24Поранешна жена војник од војската на Северна Кореја, четврта најголема војска на светот, вели дека животот во војска е толку тежок што жените набрзо ја губат менструацијата, додека силувањето е нормална појава во животот на многу жени кои со неа служеле воен рок.

Повеќе...

zlobna.zenaМатилда Тили Дивајн e родена во Лондон во 1900 година,  растела во сиромашен кварт и сонувала за богата иднина.

Повеќе...

virtualna.20Во декември во кинескиот град Гуијанг ќе биде отворен масивен пар за виртуелна реалност. Паркот East Valley of Science and Fantasy е дизајниран да биде вистински свет на научна фантастика. Тој ќе содржи сали за виртуелна реалност, кина, ресторани и дел за забава за деца.

Повеќе...

papua.2011Племето Дани кое живее во брдата на Западна Папуа, на 3.500 километри од Џакарта упорно одбива да се доближи до западната цивилизација.

Повеќе...

rusinka.30Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу, за своја нова портпаролка ја именувал 26-годишната телевизиска новинарка, Росијана Марковскаја.

Повеќе...

ulava.ucetelkaПрофесорка од Колумбија, Јокаста М (40) ги уценувала учениците да имаат секс со неа доколку некој од нив посакал повисока оценка а целиот план го разоткрил еден ученик кој што се пожалил на своите родители.

Повеќе...

putin.30Путин многу патува ширум светот. Тоа што го јаде за време на патот е сосема друга приказна.  Доволно е човек да фрли брз поглед на фотографијата на рускиот лидер за да признае дека Путин во 65. година од животот прилично е во добра форма во однос на своите врсници.

Повеќе...

nlo.977Огнените топки кои се појавија на небото над Германија, Франција, Швајцарија и Италија, предизвикаа општа паника помеѓу жителите и вистински хаос на социјалните мрежи.

Повеќе...

stakla.16Познатиот канал на Youtube, ChrisFix, открил како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглувањето на стаклата во автомобилот во зимскиот период.

Повеќе...

bil.gajts16Основачот на компанијата „Microsoft“ во Аризона купил земјиште вредно 80 милиони долари на коешто планира да изгради свој град.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа