Забава

vulkan.0112Иако индонезиските власти панично предупредуваат дека ерупцијата на вулканот Агунг може да се случи во секој момент туристите не се воопшто исплашени.

Повеќе...

njujork.01Њујорк е најпопуларниот град во светот, покажува годишната статистика на „Instagram“ меѓу корисниците на мобилната социјална мрежа за споделување на фотографии.

Повеќе...

miki.3011Мики (18) од 2 години има трактор, горд е на тоа и го сака како најдобар пријател: Фотографиите од нив двајца се неверојатни.

Повеќе...

population.3011Доколку им се верува на статистичките прогнози на ЦИА, до 2050-тата година, во Македонија ќе живеат 4,4 проценти помалку луѓе отколку што живеат денес. Според бројките, тоа се околу 88.000 луѓе, или цел еден град.

Повеќе...

tihonova.2911Претседателот на Русија и поранешен КГБ офицер, Владимир Путин, својот приватен живот го држи подалеку од очите на јавноста.

Повеќе...

silos.01Нуклеарниот силос во американската сојузна држава Канзас, од периодот на студената војна, бил претворен во луксузно подземно сместување со име "Субтер" и достапен е за резервации.

Повеќе...

statuetka.28Со години наназад луѓето ја користат уметноста како начин да ја покажат својата благодарност за одредени луѓе и места…

Повеќе...

putin.27Претседателот на Русија е познат по тоа што не сака баш секогаш да биде опкружен со своите телохранители и тајните служби па честопати се шета меѓу луѓето без страв за неговата безбедност.

Повеќе...

palata.25Десет милиони долари вреди палатата на сега веќе поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе.

Повеќе...

momco-prikaznaПриказната кој ја раскажал наводен вработен во болница говори за неверојатната грижа и храброст на едно мало момче кое се согласило да умре само за да ја спаси неговата сестричка.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа