Забава

avion.1512Рускиот претседател Владимир Путин на годинешната прес-конференција им откри на новинарите како била обезбедувана неговата неодамнешна посета на Сирија.

Повеќе...

striptiz141212-от и 13-от ден од секси календарот на списанието LOVE се резервирани за Барбара Палвин и Хејли Болдвин. Остатокот од она кое треба да го видите го имате на видеата... 

Повеќе...

vojna.marsТеоретичарите на заговор до сега повеќе пати открија необични предмети на Марс, а според нивните тврдења овој пат на соседната планета воочиле топовска топка.

Повеќе...

harold.1112Режисерот Роберт Доски го ризикувал својот живот само за да сними краток документарец за курдскиот снајперист Харон, кој дошол во сирискиот град Кабана за да се бори против Исламската држава.

Повеќе...

gradi.race07Празниците полека пристигнуваат па и оваа година многумина ги пречекуваат во свој стил а на Инстаграм се појави и нов моден тренд - украсување на градите.

Повеќе...

slatki.zivotnoСите ги сакаме животните. Им се восхитуваме кога ги гледаме и не можеме да им останеме рамнодушни.

Повеќе...

avion.06Американецот Дејл Зелко, пилот на „невидливиот“ авион „Ф-117“ кој што беше соборен од страна на српската против-воздушна одбрана на четвртиот ден од бомбардирањето на НАТО на Србија во 1999-та година открива како го преживеал соборувањето на авионот и како бил спасен во најголемата спасувачка акција од крајот на виетнамската војна.

Повеќе...

lidijana.zatvrПоранешната градоначалничка на бразилскиот град Бом Хардин е осудена на 14 години затвор, бидејќи проневерила милиони од градскиот фонд за образование.

Повеќе...

avstralija.04Додека Австралискиот парламент расправаше за озаконување на истополовите бракови, пратеникот од конзервативната владејачка коалиција си го побарал за маж 33. годишниот Рајан Болџер. Судбоносното ,,да“ на Болџер влегло во записникот од седницата.

Повеќе...

truenje.hranaКрег и Лиза Бојд е британски пар кој тврдел дека се отрул од храна во еден хотелски ресторан во Мексико, всушност се измамници.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа