Забава

skijanje.01Четиридневниот фестивал годинава привлекол дури 20.000 посетители иако се одржува само втора година по ред.

Повеќе...

baza.26Тајна, напуштена нуклеарна база на Гренланд, која САД ја користеле за време на Студената војна е пронајдена по топењето на мразот поради глобалното затоплување.

Повеќе...

piramida.25Малкумина знаат дека најголемата пирамида на светот не е Кеопсовата, туку тоа е Големата пирамида Чолула во местото Пуебла, во централно Мексико.

Повеќе...

romee.25-годишната Romee Strijd е новата убавица која се појаува во календарот LOVEADVENT.

Повеќе...

brza.pomos2312Италијанската полиција го уапсила работникот од службата за Итна помош, 42-годишниот Давиде Гарофало, кој е осомничен дека убивал тешко болни пациенти во замена за пари, а се во договор со погребално претпријатие поврзано со мафијата.

Повеќе...

kabinja199-годишното момче Мика Фрај се откажало од својот најскап божиќен подарок, конзола Xbox, за да може да им купи ќебиња на бездомниците.

Повеќе...

lezacki.19На Британците никогаш не им недостига духовитост и креативност, особено кога станува збор за промоција на одредени автомобили.

Повеќе...

nova-fotkaШвајцарскиот супермаркет со својата реклама сакал да испрати порака дека никој не треба да биде оставен сам за празниците.

Повеќе...

masoni18Масоните се една од најтаинствените и најконтроверзните религиозни групи во светот. Постојат со векови а пренесувањето на традициите и тајните од генерација на генерација го отежнува знаењето за тоа кои пракси престанале, а што се уште се практикува.

Повеќе...

cute.18Чарли е едно исклучително паметно и убаво куче. Ова куче не само што си игра, туку и се грижи за малото бебе Лаура.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа