Забава

Најдобрите 10 автомобили за 2011 година Овие се десетте автомобили кои се очекува да остварат најдобра продажба наредната година во САД. Склоп на убавина, технологија, моќност и достапни цени.  

Повеќе...

remi_gaillard_thumbРеми Гилард ќе ви подари iPad. Но, за тоа ќе мора да го импресионирате лично него, или барем неговите обожаватели.

Повеќе...

Range Rover Evoque Range Rover Evoque беше претставен во јуни на блескава забава на која како специјален консултат се појави и Викторија Бекам. Но, официјалното светско деби Evoque ќе го има на Парискиот авто саем, а во продажба ќе биде пуштен следното лето.

Повеќе...

focus-stНа парискиот авто саем Форд премиерно ќе ја претстави изведбата на новата генерација на својот најпопуларен модел. Нормално, се работи за Focus ST.

Повеќе...

ferrari-458-italiaФерари објави дека повлекува 1248 автомобили од моделот 458 Italia произведени до јуни ова година поради грешка на моторот која што може да предиизвика пожар.

Повеќе...

najmaliot-avtomobil-thumbСоздаден во периодот од 1962-1965, овој автомобил е убедливо најмалиот на светот.

Повеќе...

koli-so-zlato-thumbЧестопати кога ќе видите некој добар автомобил ви застанува здивот. А од овие?!

 

Повеќе...

Фотографии од автомобили кои наликуваат на животниКомбето од филмот „Глуп и Поглуп“ не е единствениот автомобил кој наликува на некое од животните.

Повеќе...

такси возилата низ светотTaкси возилата во секоја земја се различни и тоа е една од причините по што некоја држава се разликува од останатите. Тој тренд за жал се уште не е застапен кај нас.

 

Повеќе...

Ferrari World ParkAbu Dhabi го добива првиот “Ferrari World” тематски парк кој ќе ја отвори својата врата за посетителите на 28 октомври оваа година. Под прекрасната црвена Ferrari конструкција, со површина од дури 200.000 квадратни метри, во внатрешноста на површина од околу 86.000 квадрати, ќе се најдат 20-тина туристички атракци...

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа