Забава

den-bez-pantaloniЖители од повеќе светски градови вчера излегоа во јавност по гаќи поради традиционалниот настан „Метро возење без панталони“ кој оваа година се одржа по 16-ти пат.

Повеќе...

svadba.0826-годишен инженер Винод Кумар, додека одел на работа, бил киднапиран од братот на невестата, кој му се заканувал со пиштол.

Повеќе...

lila.voziЕдна реклама на “Renault” привлече големо внимание на социјалните мрежи поради Лила Калис која има само пет години, а веќе вози автомобил како професионалец.

Повеќе...

video.skalaОваа петека се наоѓа на планина во Индија и води до остатоци од некоја тврдина од 500-та година п.н.е. и без разлика колку е високо за качување, проблемот е во симнувањето.

Повеќе...

snimka.0301Патник на авиокомпанијата "Ryanair" би можел да се соочи со голема казна откако, заморен од чекање да го напушти авионот, одлучил да го искористи излезот кој е наменет за во случај на опасност и притоа завршил на крилото на авионот.

Повеќе...

kutrenca.0301Руските воени сили го открија своето најново оружје токму во новогодишно видео.

Повеќе...

video.sumaЗа време на летотот голем дел од шумите низ светот изгореа во пожари, а оваа девојка ги повикува сите да не ја уништуваат шумата и во зимските периоди. Студентката од рускиот град Иркуцк одлучила на доста интересен начин да ги заштити шумите.

Повеќе...

horor.film0201На Третиот меѓународен фестивал на хорор филмови за најдобар хорор во траење од 15 секунди прогласен е филмот „Ема“ на режисерот Даниел Лимер.

Повеќе...

ana.stoklomАна Нистром e позната фитнес девојка.  Па како и не би била позната, кога Ана успеала да ги спои убавото и корисното и на најдобар начин да го промовира вежбањето и здравиот дух. 

Повеќе...

 fabrika-domati1Во новата 2018-та година еден од најголемите светски брендови за производи од домати ќе го лансира новиот концепт – архитектура од домати.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа