Забава

kujna.16Секој од нас има нешто што би сменил во својата кујна, но многу од нас немаат доволно финансиски средства за тоа или не знаат како и што би направиле.

Повеќе...

dzid.tronoviВо Јакутија, фановите на „Игра на Тронови“, откриле планина, што изгледа многу слично на познатиот „ѕид“ од серијата.

Повеќе...

panda.1501Обновливите извори на енергија, поточно соларната енергија тукушто доби своја маскота. Станува збор за голема соларна фарма во облик на панда која неодамна беше приклучена на електроенергетската мрежа во Кина.

Повеќе...

skok.1501Видеото го покажува моментот кога таткото на осум деца очигледно се лизнал и паднал во провалија, а се обидува да сними роденденско видео.

Повеќе...

zima.007Кога температурите ќе паднат под нулата често во утринските часови може да се слушне бучава од автомобили што работат во лер. Експертите истакнуваат дека станува збор за стара навика од времето кога автомобилите имаа мотори со карбуратори. Тогаш загревањето на моторите при ниска температура на воздухот пред придвижување имало смисла. Денес поновите модели имаат електронско вбризгување на горивото па ова нема никаква цел.

Повеќе...

intel.dronoviНебото над Лас Вегас вчера беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“.

Повеќе...

mobi.dik00Приказната за Овен Кофин и ден денес живее и останала бесмртна во делото на Херман Мелвил, Моби Дик.

Повеќе...

krivina.14Заледените патишта предизвикуваат најмногу несреќи. Видеото прикажува само мал дел од она што се случувало на оваа кривина...

Повеќе...

pticji.jazikЖителите на ова село на северот на Турција не се грижат дали ќе снема струја или интернет. Тие комуницираат со свирки, како птици, и без грешка знаат која порака му е пратена на кого, додека звукот оддекнува од околните планини.

Повеќе...

krokodil.0Мештаните на едно филипинско село живееле во страв дури 20 години, а кога конечно го фатиле ѕверот дури тогаш следел вистинскиот шок.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа