Забава

obama.03Кога зборуваме за светските лидери, дефинитивно Барак Обама ни фали како никој до сега. Неговата харизма тешко се надокнадува. Низ англиските медиуми налетавме на една листа која тој ја споделил со своите фанови, на тема омилени книги и песни за 2017 година. 

Повеќе...

aklasa.7Германскиот гигант Мерцедес  конечно ја претстави долгоочекуваната четврта генерација на „А Класа“ моделот кој што, како што беше и најавувано, направи тотален пресврт во целата гама на автомобилите на германскиот гигант од Штутгарт.

Повеќе...

buba.trkaПостои нешто посебно и неописливо занимливо кога гледате како „послабиот противник“ го уништува оној „посилниот“. Токму такво нешто може да се види и на следното видео во кое главна улога игра еден стар автомобил од марката „Фолксваген Буба“.

Повеќе...

milioner.02Ерик Финман (19) на 18 години станал милионер, а тврди дека кој нема да успее во тоа во наредните 10 години – сам си е виновен.

Повеќе...

bazi.30Воени тајни информации за локации на воени бази и шпионски позиции ширум светот биле откриени поради фитнес-апликацијата на компанијата Strava, пишува весникот „Гардијан“.

Повеќе...

calendz.0Иако се мислеше дека играта "Син Кит" е најопасното нешто што некогаш се појавило меѓу тинејџерите, по ова ќе се замислите.

Повеќе...

lesli.2988. годишниот Лесли Клајнман откри дека успеал да избегне да биде испратен во гасна комора, така што го надмудрил Јозеф Менгеле, познатиот нацистички доктор кој што го имал прекарот „Ангел на смртта“.

Повеќе...

minister.29Не е ретка појава на интернет да кружат снимки од луди настани во Русија но видеото снимено во Дагестан остава без текст.

Повеќе...

ostrov.27Шкотскиот остров Вејла Саунд, кој се наоѓа на западната страна на Шетланд се продава за само 250.000 фунти или околу 285.000 евра.

Повеќе...

niski.temperaturiСтудениот бран проследен со екстремно ниски температури кој што деновиве го зафати Казахстан ја шокираше целата светска јавност.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа