Забава

Момчето по име Ноа кое што тврди дека доаѓа од 2030-та година, се согласил на полиграфско испитување каде успешно ги поминал тестовите.

Повеќе...

selo.01Анонимен купувач од Германија во декември минатата година на аукција го купил целото село Алвине во источната германска покраина Брандебург за 140 илјади евра, во кое што има 12 куќи, неколку штали и гаражи.

Повеќе...

bloko.brazilКарневалот во Бразил не подразбира само екстравагантни и светли костуми и многу самба. На само 200 километри од Рио де Женеиро, е целосна спротивност на култниот карневал, кој се одржува во Рио секоја година.

Повеќе...

ford.0902Информации и видео записи за најекстремната верзија на новата генерација на „Ford Ranger“ деновиве станаа сензација во авто светот на интернет.

Повеќе...

mis.kazahstan09Во изборот за Мис на Казахстан настанал голем скандал бидејќи една од финалистките не била онаа која што се претставувала. Имено, Алина Алиева ја шокирала нацијата кога признала дека таа е момче од 22 години. Откако ги објавил фотографиите на Интернет само ги чекал реакциите на публиката.

Повеќе...

seksi.tatko0802Маријано Ди Ваио е успешен блогер, моден дизајнер и актер од Италија со меѓународна кариера. Тој има 28 години, а освен по својата модно-ориентирана блогерска кариера, неодамна го обожуваат и поради улогата на татко.

Повеќе...

klonirana.kola07Познатата BMW Isetta, која оригинално била претставена во Европа кон половината на 20-от век e клонирана од страна на кинеските произведувачи на автомобили, кои своите возила ги продаваат исклучиво на домашниот пазар.

Повеќе...

raketa.0702Компанијата „Спејс икс“ на Илон Маск, основач на производителот на електрични автомобили „Тесла“, успешно ја лансираше супер тешката ракета-носач „Фалкон хеви“ од вселенскиот центар Кенеди.

Повеќе...

taksi.06Koмпанијата Joby Aviation веќе некое време во Дубаи тестира такси дрон, а нивниот прототип со ознака Joby S2 може да полетува и слетува вертикално како хеликоптер, но во лет се трансформира во авион како некои од новите борбени авиони, бидејќи поседува крила и мотори кои се ротираат од вертикална во хоризонтална позиција.

Повеќе...

sneg.07Планината Татејам е висока околу 3.000 метри, но не е популарна само поради висината. Таа е една од најпопуларните излетнички места на светот и тоа само поради снегот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа