Видео

tito.02Кога Јосип Броз Тито бил во официјална посета на Шведска, војникот ненамерно му ја заглавил раката меѓу каросеријата и вратата, која ја затворил веднаш без да провери.

Повеќе...

sneg.07Планината Татејам е висока околу 3.000 метри, но не е популарна само поради висината. Таа е една од најпопуларните излетнички места на светот и тоа само поради снегот.

Повеќе...

minister.29Не е ретка појава на интернет да кружат снимки од луди настани во Русија но видеото снимено во Дагестан остава без текст.

Повеќе...

niski.temperaturiСтудениот бран проследен со екстремно ниски температури кој што деновиве го зафати Казахстан ја шокираше целата светска јавност.

Повеќе...

sunavaj.23Шокантно дело е фатено на видео снимка минатиот понеделник во кинескиот град Сунавеј.

Повеќе...

avion.nevremeЗападна Европа е погодена од силна бура со ветрови чија што брзина достига над 110 километри на час, па пилотите имаат големи проблеми при слетувањето на аеродромите.

Повеќе...

zaprosuvan.0Сите запросувања не ги добиваат посакуваните одговори, а една од најтажните е забележана за време на викендот во нигерискиот град Лагоса.

Повеќе...

kujna.16Секој од нас има нешто што би сменил во својата кујна, но многу од нас немаат доволно финансиски средства за тоа или не знаат како и што би направиле.

Повеќе...

skok.1501Видеото го покажува моментот кога таткото на осум деца очигледно се лизнал и паднал во провалија, а се обидува да сними роденденско видео.

Повеќе...

krivina.14Заледените патишта предизвикуваат најмногу несреќи. Видеото прикажува само мал дел од она што се случувало на оваа кривина...

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа