Автомобили

zima.007Кога температурите ќе паднат под нулата често во утринските часови може да се слушне бучава од автомобили што работат во лер. Експертите истакнуваат дека станува збор за стара навика од времето кога автомобилите имаа мотори со карбуратори. Тогаш загревањето на моторите при ниска температура на воздухот пред придвижување имало смисла. Денес поновите модели имаат електронско вбризгување на горивото па ова нема никаква цел.

Повеќе...

lila.voziЕдна реклама на “Renault” привлече големо внимание на социјалните мрежи поради Лила Калис која има само пет години, а веќе вози автомобил како професионалец.

Повеќе...

stakla.16Познатиот канал на Youtube, ChrisFix, открил како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглувањето на стаклата во автомобилот во зимскиот период.

Повеќе...

tesla.0811Автомобилите на Tesla Motors претставуваат технолошки врв во денешната автомобилска индустрија. 

Повеќе...

honda.0811Една Американка од Калифорнија одлучила да ја продаде својата половна "Хонда Акорд" од 1996. година на "eBay", и тоа за само 499 долари. За да успее во тоа, нејзиниот свршеник Макс Ланмен, инаку режисер, и понудил да направи реклама за автомобилот.

Повеќе...

kola.19Иако технолошкиот гигант Apple изминативе неколку месеци не открива многу информации околу развојот на автономни автомобили, на Twitter се појавија фотографии и видео од миленикот на Apple.

Повеќе...

benz.0Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе до неочекувано отворање на воздушните перничиња.

Повеќе...

 Pors.701Американската компанија Stärke за љубителите на класичниот Porsche Speedster од 50-тите години им подготви модел во модерната реплика на овој иконичен автомобил.

Повеќе...

letacki.avtomobilРускиот концерн „Калашников“ го претстави концептот на својот прв летачки автомобил а снимката од пробниот лет објавена е на сајтот на компанијата.

Повеќе...

avtomobil.25Еден сопственик на автомобил BMW Серија 7 бил незадоволен поради големиот број недостатоци на своето “возно милениче“ како и делови кои во краток период се расипале. Но, ова не првпат тој да има проблеми со неговиот автомобил и да направи скандал.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа