Забава

zlato.15Откако на авионот случајно му се отвори вратата, повеќе од три тона злато испаднаа од руски товарен авион во моментите кога полетуваше од авионската писта.

Повеќе...

aru.sucksПоранешната студентка Пок Вон (29) го тужи британскиот Универзитет Англиа Рускин бидејќи и покрај нивното тврдење дека на студентите им овозможуваат квалитетно образование и вработување после дипломирањето, таа не успеала да најде работа.

Повеќе...

voz.08Кога се во прашање технолошките иновации и достигнувања, Кинезите дефинитивно се ас во тоа поле. За нив, едноставно, како да не постојат граници. Доказ за тоа е најновата технолошка иновација која ја промовираа.

Повеќе...

putin.08Претседателот на Русија, Владимир Путин, во документарниот филм наречен „Путин“, на новинарот Андреј Кондрашов, му откри дека на 7.ми февруари примил повик од безбедносните службеници одговори за Олимписките игри во Сочи, непосредно пред церемонијата на отворањето по што морал да донесе важна одлука.

Повеќе...

proteza.090315. годишно девојче речиси починало од смртоносен ендокардитис откако посетило стоматолог и ѝ ставил протеза на забите. Докторите од Хала, источен Јоркшир во Велика Британија претпоставуваат дека краевите на металот од протезата пренеле бактерија од нејзината уста во нејзиниот крвоток, која потоа успеала да се пренесе и до нејзиното срце.

Повеќе...

prodavac.01Во Виетнам се појави уличен продавач на риби на кој мора да признаеме дека му нема конкуренција.

Повеќе...

nosac.06Остатоците од американскиот носач на авиони "USS Lexington" кој што беше потопен за време на Втората светска војна се пронајдени во близина на брегот на Австралија.

Повеќе...

bolt078897Откако го скршил стаклото на автомобилот и го исфрлил возачот надвор од возилото, Кори Ален Патрик пробал брзо да побегне со автомобилот, но бидејќи не можел да го стартува, тој бил уапсен од полицијата.

Повеќе...

tiny.houseДоколку не верувате дека можете удобно да живеете во мала куќа, тогаш морате да ја прашате оваа двојка од Канада како тие својот мал дом го трансформирале во куќа од соништата.

Повеќе...

tito.02Кога Јосип Броз Тито бил во официјална посета на Шведска, војникот ненамерно му ја заглавил раката меѓу каросеријата и вратата, која ја затворил веднаш без да провери.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа