Регион

grcija16Седумнаесет лица досега настрадаа од поплавите во грчката област Атика, говорат последните официјални информации. Пожарникарите во моментов бараат шест исчезнати лица, објавија локалните медиуми.

Повеќе...

sneg1411Во Сараево вчера падна снег, а метеоролозите предупредуваат дека се очекуваат посилни врнежи. Во главниот град и во поголемиот дел на БиХ е издаден „жолт“ метео-аларм.

Повеќе...

obradovik1011Претседателот на српската партија Двери, Бошко Обрадовиќ на новинарите им го покажа одговорот на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, на барање на известување од пратеник од Двер, на кои се гледаат како што кажа Обрадовиќ се гледаат нивните сомнежи и критики на односот на Владата кон мигрантската криза биле оправдани.

Повеќе...

maja10Српскиот милионер Милан Беко, еден од најбогатите Срби воопшто, преживеа атентат откако во него беше пукано во близина на неговата куќа. Едно од осомничените лица кои беа под истрага за организација и извршување на атентатот е Маја Адровац, убавата белграѓанка која ја сметаат за опасен лик, дел од белградското подземје. Изгледа ли навистина така?

Повеќе...

Шлепер се превртел на автопатот Ниш-Белград, а пожарникарите еден час од смачканата кабина во извлекуваме возачот П.К. (48), кој потоа итно бил пренесен во Ургентниот центар во Ниш.

Повеќе...

Lavrov.02Рускиот шеф на дипломатијата, по острите пораки од САД, потсетил дека исто такво уценување доживеале и Украинците пред избивањето на револуцијата.

Повеќе...

voda25Три лица загинаа во поплавите предизвикани од невремето проследено со пороен дожд, што го зафати реонот на бугарскиот црноморски град Бургас.

Повеќе...

sneg25На територијата на српската општина Нова Варош околу 600 домаќинства се без електрична енергија, а најкритична била состојбата околу неколку села.

Повеќе...

sneg24Утрово дожд и снег ја зафати Македонија, а освен нашата земја снег во моментов вее и во повеќе Балкански ски центри.

Повеќе...

bosanac19Енис Мрвољак (48) од градот Маглај во Босна и Херцеговина е меѓу убиените во вчерашниот напад во Балтимор, објавија босанските медиуми.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа