Регион

vodopadiПедесет и три годишна туристка од Јужна Кореја која со својата група правела обиколка на Плитвичките Езера во Хрватска, на незаграден дел од стазата се лизнала и паднала во провалија длабока 70 метри.

Повеќе...

sanakopolus20Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори кон напредок, рече портпаролот на грчката Влада Димитрис Ѕанакопулос на денешниот редовен брифинг со новинарите, одговарајќи на прашањето на дописникот на МИА од Атина, во однос на очекувањата на Грција во пресрет на посетата на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на Скопје.

Повеќе...

zakon-jazici1608Монструозното злосторство се случило завчера во куќата на оваа брачна двојка кога сопругот со голи раце ја задушил својата жена која долги години боледува од Алцхајмерова болест. Р.М. потоа пријавил дека сопругата му починала од природна смрт.

Повеќе...

zgrada08Александра Р. (38) од Обреновац, ноќта саботата кон неделата, откако нејзиниот невенчан сопруг Александар J. (43) повторно ја нападнал, испукала осум куршуми кон него. Откако го усмрила, таа самата се пријавила во полиција, а случајот со повеќегодишното насилство во домот, кое жената од едно солидно ситуирана фамилија го трпела, на овој начин завршил со жртва.

Повеќе...

- Ако донесеме решение ќе ги има карактеристиките што ги кажавме. Ќе има решение: за името, за Уставот, ќе биде ерга омнес и ќе биде трајно, објасни Катругалос, додавајќи дека доколку се постигне ваков договор, тогаш нема да го доведе во незгодна ситуација коалициониот партнер во владата, Независни Грци.

Повеќе...

kateraminiВо три поглавја, за името, опсегот на употреба и акронимите, според грчки „Катимерини“, постигнат е договор меѓу Скопје и Атина. Весникот коментира дека преговорите се претвораат во нерешлива загатка и покрај почетниот зголемен оптимизам од Атина, јавува дописникот на МИА од Атина.

Повеќе...

zima07Излегле да го побараат и кога го пронашле мртов, другиот брат доживеал срцев удар, пренесуваат хрватските медиуми повикувајќи се на хрватската полиција.

Повеќе...

Според првичните информации кај Подравска Мославина во Хрватска се судриле минибус и автомобил. Загинаа двајца мажи и жена, а возачот на минибусот е полесно повреден. Во тек е полициски увид.

Повеќе...

provokacija-grckaПомирливите гестови од Македонија не влијаеја многу врз подготвеноста за компромиси на Грците во регионот Македонија во спорот околу името, пишува весникот „Ноје цирхер цајтунг“. Умерените политичари на тапет.

Повеќе...

Д.П (65) од село Рибари, Јагодина уапсен е под сомнение дека цели седум години го силувал синот Д.П (14). Насилникот воглавно пијан го малтретирал синот, а хоророт е откриен откако детето се пожалило кај комшивката.

Повеќе...

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа