Три лица се тешко повредени, а едно полесно, во сообраќајката која утринава околу два часот се случила во Неготино. Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, сообраќајната несреќа била на регионалниот пат Р 103 Кавадарци-Неготино, на влезот во Неготино, кај станицата за технички преглед „Антигона”.

– Патнички автомобил “опел астра” со велешки регистерски ознаки, управуван од 35 годишното лице Н.А. од село Стојаково, излегол на левата страна од патот и удрил во заштитната ограда и објектот на Агросервис, соопшти Додевски.

Возачот се стекнал со телесни повреди и бил задржан на лекувањtrojtsa-teshko-povredeni-vo-soobrakajka-kaj-negotino/е во Кавадаречката општа болница, а останатите тројца сопатници, исто така млади лица, се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Извор: КУРИР

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа