Македонија

sneg.20Денес под влијание на влажна и студена воздушна маса ќе преовладува променливо облачно и студено време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег, особено претпладне.

Повеќе...

Pozar19Пожар избувнал во куќата сопственост на А.Џ.(48) на улицата „Брсјачка Буна“ во Скопје, од засега непознати причини.

Повеќе...

policisko-kajceБезживотно тело е забележано во водите на Охридското езеро во близина на плажата „Бафало бич“ кај мостот на каналот „Студенчишта“.

Повеќе...

zaev18По најавата на Заев за промена на учебниците и албанските професори бараат формирање на Комисија за нивна промена.

Повеќе...

sudar1811Деветнаесет годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци.

Повеќе...

patista18Смрт и крв на патиштата! Сообраќајна незгода, несреќа, судбина… недостаток на свест и одговорност, лоши возачи, лоши закони, лоша инфраструктура…… од сѐ по нешто, а епилогот е многу крв, многу загубени човечки животи, голем број лица со трајни телесни повреди, уништени семејства, огромни материјални загуби.

Повеќе...

cador18Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови.

Повеќе...

stop-lenta11Имаме несоборливи докази дека лицето Ф.С. е сторител на убиството на Мартин Јанушев, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при посетата на СВР Скопје.

Повеќе...

Nasadi17До Подрачната единица (ПЕ) на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во Кочани 409 земјоделци, претежно лозари и овоштари, поднеле барања за обесштетување од пролетниот мраз кој наместа уништи 100 проценти од насадите.

Повеќе...

Сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено се случила вчера во 08,45 часот на булеварот „Мајка Тереза“ пред крстосницата со улиците „Тодор Александров“, „Ацо Караманов“ и „Белградска“.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа