Технологија

piskel.09„Гугл“ веќе не ги крие способностите на камерите на новиот Pixel 2 уште при неговото претставување, но денес сподели фотографии направени со телефонот, кои се непреработени...

Повеќе...

apple.0711Социјалната мрежа Facebook најави нова интеграција на Apple Music за својата апликација Messenger, која ќе ви овозможи да слушате песни директно во услугата за пораки на социјалната мрежа.

Повеќе...

iphone.008Нов случај, поврзан со надувување на батеријата на новиот iPhone, стана топ тема во државните медиуми во Кина.

Повеќе...

kamera.05Компанијата Google претстави нова камера која користи вештачка интелигенција, за да ги „улови“ сите ваши лични моменти. Таа се вика Google Clips и автоматски ќе фотографира за вас. Камерата е поставена да снима видео без звук на луѓе и на миленичиња, кои ги познава.

Повеќе...

iphone.02Околу 270.000 корисници на социјалните мрежи го споделиле линкот со истражувањето на научници од Универзитетот Харвард кои тврдат дека ја докажале старата теорија дека Apple со која намерно го „успорува“ iPhone пред пуштање на новите верзии на уредот, за да ја зголеми продажбата.

Повеќе...

huavei.0210Непосредно откако Apple ја објави својата нова генерација на iPhone, доаѓа редот на Huawei да убеди некои потрошувачи и специјалисти дека Mate 10 Pro не е помалку вреден.

Повеќе...

tetovaza.30Тим истражувачи од Универзитетот МИТ во САД создадоа  мастило за тетовирање кое ја менува бојата во зависност од нивоата на глукоза и pH вредностите во телото.

Повеќе...

itsolutions.29Иако САД, посебно Калифорнија, е горд носител на титулата „најголема технолошката престолнина на светот“, сепак постојат и други региони кои исто така, можат да спорат за лидерското место.

Повеќе...

jakna.27Компанијата Levi’s во соработка со технолошкиот гигант Google дизајнираше паметна јакна која ќе биде достапна во продажба од 2-ри октомври.

Повеќе...

iphone.20Со оглед дека американската компанија секоја година претставува нов уред на пазарот во делот на мобилните телефони, таа мора да смисли и соодветна маркетинг кампања за да ги убеди постоечките но и потенцијалните нови корисници да го купат најновиот модел од нив.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium