Мобилни

iphone0Според информациите на USA Today без оглед на тоа што завршните анализи за минатата година не се целосно готови, најпродаваниот технолошки уред за 2017 година е токму iPhone.

Повеќе...

mobilen.29Како и останатите уреди во вашиот дом, така и мобилните телефони заслужуваат внимателно однесување ако сакате да ги користите максимално долго време.

Повеќе...

android.2017Секој декември уредниците од Google Play составуваат листа на најдобрите апликации во каталогот. Овој пат шампионатот е предводен од Photo Lab Picture Editor.

Повеќе...

asus.23123D сензорите масовно ќе ги заменат сегашните сензори за отпечатоци почнувајќи од следната година. Ваква е прогнозата на тајванското онлајн издание DigiTimes, кое се базира на индустриски извори.

Повеќе...

a.80412Американската компанија „Apple“ ќе започне да развива сопствени процесори кои ќе ги користи во своите модели на iPhone и се очекува процесот да започне  во 2018 година.

Повеќе...

huavei.0112Актуелно на пазарот е да се понудат Android уреди кои ќе вклучуваат технологија за препознавање на лицето како онаа во iPhone X. Информација на „DigiTimes“ откри дека по такви уреди работат компании како Huawei, Oppo и Xiaomi и веќе имаме повеќе детали околу технологијата на Huawei.

Повеќе...

instagram.slikiПостојат голем број на апликации кои можат да ви помогнат за обработката на сликите, но Instagram е лесен за користење и веќе се имате навикнато на него.

Повеќе...

nov.iphoneПо успехот на евтиниот iPhone SE, кој го привлече вниманието како на развиените, така и на пазарите во развој, Apple подготвува нова верзија на евтиниот смартфон – iPhone SE 2.

Повеќе...

galaxys.9Доколку може да се верува на „Business Korea“, компанијата „Samsung“ периодов напорно работи на 3D систем за препознавање лице. Таквата технологија дебитираше на тековниот iPhone X и очигледно Корејците не сакаат да заостануваат зад конкуренцијата.

Повеќе...

samsung.19Компанијата Samsung планира да го создаде првиот телефон без рамки. Корејската компанија веќе има регистрирано патент поврзан со овој развој во Меѓународната организација за интелектуална сопственост.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium