Мобилни

samsung.887Компанијата Samsung ги претстави новите Galaxy S9 и S9+ паметни телефони во Македонија. Новите ударни смартфони на Samsung пристигнуваат со низа новитети и подобрувања како што се неверојатна камера за снимање при слаба осветленост со двојна бленда на објективот, супер бавен “slow-mo“ видео запис и пиктографи (AR emoji) за изменета реалност за поперсонализиран начин на изразување.

Повеќе...

video.povikКомпанијата „Фејсбук“ планира да воведе аудио и видеоповици на „Инстаграм“.

Повеќе...

iphone088По којзнае кој пат, технолошкиот гигант одлучи прилично живописно да им објасни на сопствениците на Android зошто iPhone е подобар а овој нивен потег наиде на голем број на критики.

Повеќе...

iphone.spekulaciiПоследните шпекулации кои кружат околу најновиот модел на iPhone се дека Apple на есен ќе претстави три нови модели од кои што еден ќе биде најголемиот iPhone кој што е произведен досега.

Повеќе...

huavai.27Компанијата Huawei во Барселона, на Mobile World Congress, го претстави новиот чип кој ќе им овозможи на мобилните телефони да се поврзат на следната генерација на мобилни мрежи, 5G.

Повеќе...

galaski.22Само неколку дена пред настанот Unpacked 2018 во Барселона, на кој се очекува да биде претставен новиот флегшип модел на компанијата, Galaxy S9, на интернет се појавија нови фотографии, заедно со карактеристиките кои ги откриваат сите детали.

Повеќе...

leaked.video19Екипата на сајтот OnPhones успеа да го добие новиот Xiaomi и на својот канал на YouTube објави видео што на заинтересираните купувачи им пружа прилика да видат како изгледа новиот уред, макар и на кратко.

Повеќе...

huavai.07Додека се приближува официјалното претставување на новиот предводник на Huawei, уредите P20 и P20 Plus, се повеќе неофицијални информации излегуваат за нивните карактеристики.

Повеќе...

slow.phoneКомпанијата Apple изминативе неколку месеци е под голем притисок од корисниците што беа изненадени од потврдата за намерно забавување на уредите.

Повеќе...

fotografii.samsungНа крајот од минатата година, на интернет кружеа гласини за новите модели од Samsung Galaxy S серијата, а на CES настанот во Лас Вегас од оваа компанија официјално објавија дека моделите S9 и S9+ ќе бидат лансирани на Светскиот мобилен конгрес во Барселона.

Повеќе...

marijaSerif

ZK