Гаџети

air-polnenjeСпоред гласините кои што се појавија на интернет, продажбата на AirPower би требала да започне најдоцна до крајот на овој месец.

Повеќе...

casio2711Компанијата за производство на часовници Casio претстави акциона камера која е под силно влијание на познатата G-Shock серија на компанијата.

Повеќе...

echo.plus14Новата генерација на “Echo Plus” звучниците од Амазон покрај за слушање музика има можност и за конекција со останатите паметни уреди во домаќинството и контрола над нив.

Повеќе...

pametni.ocilaИзраелската компанија „Everysight“  патентираше специјалните очила за велосипедисти. Тие се производ на долготрајни истражувања кои почнуваат од друга сфера.

Повеќе...

fotki.1Честопати ни се случува да стандардниот блиц кој што го имаат речиси сите паметни телефони не е доволен за добро осветлување на фотографијата, па многумина од корисниците својата фотографија ја подобруваат со iBlazr 2.

Повеќе...

kamera.05Компанијата Google претстави нова камера која користи вештачка интелигенција, за да ги „улови“ сите ваши лични моменти. Таа се вика Google Clips и автоматски ќе фотографира за вас. Камерата е поставена да снима видео без звук на луѓе и на миленичиња, кои ги познава.

Повеќе...

samsung.30На премиерата на Galaxy Note 8, гигантот Samsung вети дека ќе ни приреди изненадувања за изложбата на IFA и откри дека тие ќе бидат поврзани со додатоците.

Повеќе...

polnac.0807На Kickstarter се појави ѕиден полнач со назив „Кадо“ кој што е различен од останатите по тоа што е исклучително тенок и практичен.

Повеќе...

omen.0706Минатата година HP претстави еден интересен концепт – компјутер во форма на ранец подготвен за виртуелна реалност. Денес машината кое го носи името Omen X Compact Desktop конечно е подготвена да излезе на пазарот.

Повеќе...

sony.tabletКомпанијата Sony го најави новиот таблет со кодно име DPT-RP1 на кого главна препознатлива особина ќе му биде екранот, кој всушност не е стаклен туку направен од електронска хартија која го пресоздава изгледот на обичната хартија и мастило.

Повеќе...

marijaSerif

bikini-kino-milenium