Спорт

tepanje.02Освен лошата резултатска криза и можноста да заборават на пласман во Лигата на шампионите, Интер го мачат и проблеми во соблекувалната.

Повеќе...

izlezi-momceРакометарите по Европското првенство се разделија од репрезентациите и се насочија кон клупските настапи, а интересен момент ни доаѓа од Германија, поточно од Ратинген, тимот на Ацо Јоновски, каде колегите по натпревар „грмат“ и ја пејат популарната песна „Излези момче“.

Повеќе...

vilijams.30Иако дури 319 недели беше на првото место, американската тенисерка Серена Вилијамс од вчера исчезна од на ВТА листата.

Повеќе...

Lukas.30Англискиот премиерлигаш Тотенхем договори ново засилување во своите редови и ќе потпише договор со бразилскиот фудбалер Лукас Моура.

Повеќе...

ibra.29Еден од најдобрите напаѓачи во историјата на фудбалската игра, Златан Ибрахимовиќ, вчера ненајавено се најде на македонско тло и предизвика голема заинтересираност кај неговите фанови кои почнаа да објавуваат фотографии со него.

Повеќе...

euro29Одличната игра во одбрана беше клучот за успехот на Шпанија во финалето на ракометното ЕП во Хрватска каде Шведска едноставно не можеше да се справи со ваквиот начин на дефанзива и расположениот Штербик во второто полувреме.

Повеќе...

macedonia.zdropkaМакедонската репрезентација  го дозна својот противник за јунскиот бараж за Светското првенство во Германија и Данска во јануари 2019 година.

Повеќе...

junajted.20Алексис Санчез имаше победничко деби во новата средина во екипата на Манчестер Јунајтед.

Повеќе...

ronaldo.0Откако Реал Мадрид ги совлада Манчестер Јунајтед и Барселона во Супер куповите пред почетокот на сезоната, навивачите на “кралскиот клуб” беа едногласни дека оваа сезона не се задоволуваат со ништо помалку од тројна круна.

Повеќе...

kralski.kup0Фудбалерите на Барселона се последниот патник во полуфиналето на Купот на Кралот, откако на „Камп Ноу“ го совладаа Еспањол со 2-0 (2-0) и ја анулираа негативата од првиот натпревар (0-1).

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа