Тенис

andre.10Поранешниот број еден на светскиот тенис, Андре Агаси, ќе биде новиот тренер на Новак Ѓоковиќ - објави денеска „Дејли телеграф“.

Повеќе...

lina.1401Лина Ѓорческа направи уште еден подвиг на Австралија опен и со убедливи 6:1 и 6:1 ја совлада Унгарката Далма Галфи од 22-терен во тенискиот комплекс во Мелбурн за нешто помалку од еден час игра.

Повеќе...

ana.ivanovic29Поранешниот женски светски рекет број Ана Ивановиќ одлучи да и стави крај на својата професионална тениска кариера.

Повеќе...

federer.14Вообичаено е во сите спортови тренерот во текот на мечот да дели совети на својот играч. Од друга страна тенисерите се препуштени сами на себе, иако се знае дека на трибините се наоѓа нивниот тренер.

Повеќе...

Српската тенисерка Ана Ивановиќ пред само неколку месеци се омажи за германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер, и нивната венчавка која траеше два дена беше во центарот на вниманието.

Повеќе...

nadal.su05Двократниот победник на УС Опен, Рафаел Надал, денеска го заврши годинашниов настап на овој турнир откако во осминафиналето по повеќе од четири часа игра загуби од Лукас Пул со 3-2, по сетови 6:1; 2:6; 6:4; 3:6; 7:6 (8:6).

Повеќе...

rafael.02Рафаел Надал е првиот тенисер кој победил во меч под новиот покрив на стадионот „Артур Еш" откако со 6:0/7:5/6:1 го совалда Италијанецот Андеас Сепи.

Повеќе...

dzokovic.zaigraНовак Ѓоковиќ со победа ја започна одбраната на трофејот на последниот голем Гренд Слем турнир за оваа година, УС Опен, откако со 3:1 во сетови го победи Полјакот Јиржи Јановиќ (6:3, 5:7, 6:2, 6:1).

Повеќе...

novak.povreda27По освоената титула на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ наиде на неочекувани порази на Вимблдон и Олимписките игри во Рио уште во раната фаза на турнирите, елиминации кои секако не ги очекуваа неговите фанови кои сега добија одговор за проблемите со кои се соочил српскиот тенисер, во случајот за големот натпреварување во Рио.

Повеќе...

potro.slaviХуан Мартин Дел Потро е човекот кој денеска е вистински хит во светот на тенисот и спортот, откако успеа да му го земе скалпот на Новак Ѓоковиќ во првата рунда на Олимписките Игри во Рио Де Жанеиро.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа