Ракомет

metalurg.15Европската куќа на ракометот го објави распоредот за новата сезона во Лигата на шампионите.

Повеќе...

manaskov.15Машката ракометна репрезентација на Македонија попладнево со почетвок во 19,00 часот во Суми (Украина) ќе ја има првата можност да го обезбеди своето учество на Европското првенство кое следната година ќе се одржи во Хрватска.

Повеќе...

cupic-thumbУште еднаш, незаборавниот момент за радост на цела нација. Браво Чупиќ, браво Вардар!

Повеќе...

cupic-thumbТензично до последни моменти, а како поинаку кога игра македонски клуб или Македонија. Се специјализиравме за такви завршници на натпреварите.

Повеќе...

vardar.04Европската ракометна федерација (ЕХФ) во соработка со клубовите четврт-финалисти на лигата на шампионите и ТВ куќите кои вршат пренос ги објави термините и саатниците за натпреварите од Топ-8 фазата.

Повеќе...

lino.cevrarЛино Червар, актуелниот тренер на Металург и селектор на Македонија денеска треба да му одговори на челникот на Хрватскиот ракометен сојуз (ХРС), Зоран Гопац, дали ја прифаќа понудата по седум години повторно да биде селектор на националниот тим на оваа земја.

Повеќе...

veselin.01Ценетиот стручњак кој во минатото беше тренер и на Вардар е познат по своите комични изјави, овојпат дефинитивно ја даде најкомичната на која не останаа рамнодушни сите кои беа присутни на пречекот на ракометарите.

Повеќе...

reprezentacija.21Ракоматната репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство во Франција откако во осмина-финалето беше поразена од Норвешка со 34:24.

Повеќе...

manaskov-berberВо македонскиот табор очигледно владее одлична атмосфера пред мечот со Шпанија вечерва во Мец. По ремито на Словенија и Тунис вчера попладне, нема повеќе притисок и поопуштено ќе ги дочекаме следните два натпревари со Шпанија и Исланд.

Повеќе...

mirkulovski.filipРепрезентацијата на Македонија вечерва во 20:45 часот ќе ги одмери силите со селекцијата на Ангола, па иако нашата селекција ја има улогата на фаворит, нашиот бег Филип Миркуловски побара од своите соиграчи да се настапи внимантелно и да го следиме примерот на Словенија која ја растури селекцијата од Африка со брзи контри преку крилата.

Повеќе...

mileniumbanner21

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа