Останати спортови

lazarov.21Кирил Лазаров и оваа година е номиниран за најдобар десен бек во светот, во традиционалниот избор на специјализираниот ракометен веб медиум „Planet-handball“. Капитенот на нашата репрезентација минува уште една импресивна година и е фаворит за освојување на признанието.

Повеќе...

borko.ristovskiГолманот во ракометот има многу важна улога особено доколку една екипа е дел од елитата на Европа. Барселона има големи ракометни имиња во својот ростер, а за одбраните меѓу стативите се задолжени нашиот Борко Ристовски и шпанскиот репрезентативец, Гонзало Перез де Варгас.

Повеќе...

toni.10Тони Фергусон стана привремен УФЦ шампион во лесна категорија, што значи дека овој успех ќе треба да го обедини со евентуална победа над актуелниот шампион и најголемата ѕвезда на боречките вештини, Конор МекГрегор.

Повеќе...

conor.0Во последните неколку дена главна тема кај сите спортски медиуми се прес-конференции за „борбата на столетието“ меѓу Конор МекГрегор и Флојд Мејведер.

Повеќе...

kosarka.01Хрватите освоија вкупно 10 медали од кои дури пет беа златни, додека спортистите на Србија се вратија со осум медали од ЛОИ во Рио.

Повеќе...

mak.zname01Македонските спортисти уште пред неколку дена ги завршија настапите на ЛОИ и си заминаа од Рио, без да остават некој посебен белег оваа година. Македонија учествуваше со шестмина спортисти, кои беа далеку од шансата за освојување на некој медал.

Повеќе...

niki.17За време на женската трка на 5.000 метри оваа учесничка застана за да помогне на друга натпреварувачка на Олимписките игри во Рио.

Повеќе...

brazil.igra10Американските кошаркари и кошаркарки доминираат на ЛОИ во Рио, а нивните натпревари предизвикаа најголемо интересирање кај бразилската публика, кога станува збор за натпреварувањата во затворен простор.

Повеќе...

futsal.01Од 24-ти до 31-ви јули во Босна и Херцеговина ќе се одржи новото издание на „ДиаЕуро” 2016.

Повеќе...

la-foto.23Едно од лицата кое ги изврши вчерашните теросстички напади во Белгија е и Наџим Лашрауи, брат на Мурад Лашрауи (29), успешен спортист од Белгија.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа