Возачот во Формула 1, Роберт Кубица, никако да се опорави од повредата...

До крајот на месецот полскиот возач ќе мора да оди уште на една операција на левата рака, а потоа ќе биде подготвен за интензивна рехабилитација.

Дваесет и шест годишниот Кубица минатата година беше еден од главните фаворити за освојување на титулата, но несреќата на релито во Андора го оддалечи од неа.

Процесот на рехабилитација, но и постепеното враќање зад управувачот се месеци пред него, потврдија неговите доктори кои не сакаа да дадат никакви прогнози за неговото заздравување.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа