Мотоспорт

indi.neПопуларната Индикар серија секогаш изобилува со интересни трки кои особено се следат на американскиот континент, но понекогаш се случуваат несреќи при голема брзина кои никого не оставаат рамнодушен.

Повеќе...

moto.sаОвогодинешното издание на релито Дакар 2015 ја зеде и првата жртва откако полскиот мотоциклист Михал Херник го загубил животот за време на специјалот Сан Хуан - Чилесито.

Повеќе...

jules.bianchiСемејството на тешко повредниот возач на Марусија, Жил Бјанки минува низ мачна програма за рехабилитација. Возачот на Марусија се уште е во кома по тешката несреќа што се случи во октомври за време на трката за Големата награда на Јапонија.

Повеќе...

LiveWire-tДа, убаво прочитавте. Проектот наречен Лајм Вајр на Харли Дејвидсон ќе се фокусира кон правење на своја верзија на моторот која ќе работи на струја. 

Повеќе...

trka.kasaniИталијанскиот мотоциклист, Емануеле Касани, го загуби животот за време на првата трка од италијанскиот шампионат во класата 600 која се одржува во Мизано.

Повеќе...

ferari-fevruari-thumbПретпоследната трка во сезоната ќе се вози на непознатата стаза во државата Тексас. Со обзир дека Германецот води со 10 поени пред Алонсо, математички постојат шанси Фетел да ја освои третата последователна титула во Формула 1 натпреварувањето.

Повеќе...

simonceli-thumbСтазата е немилосрдна. Ако и ја дадете душата и телото, таа ќе ви го земе животот. Денес се навршува една година од кога стазата ни го зема Марко Симончели. Се надеваме дека ги вози своите трки на поубаво место.

Повеќе...

orman-maj-thumbНа патеката Орман вчера се одржа „Награда Скопје“ во организација на мото клубот Вардар и под покровотиелство на Мотоциклистичката федерација на Македонија.

Повеќе...

f1-bahrein-kvalifikacii1По одлично извозените квалификации вчера и првата пол-позиција оваа сезона, актуелниот првак Себастијан Фетел дојде и до првата победа сезонава. Сепак, најголемо изненадување денес приредија возачите на Лотус кои завршија на втората, односно третата позиција.

Повеќе...

vettel-thumbАктуелниот шампион во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел, конечно дојде до посакуваната форма и ја освои својата прва пол-позиција оваа сезона. Ова воедно е прв пат годинава болид на Ред Бул да стартува од првото место.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа