Кошарка

antic.27Српските медиуми во изминативе два дена објавија информации дека наводно има голем бунт во соблекувалната на Црвена Звезда, а дека истиот всушност го покренале капитенот Бранко Лазиќ и Перо Антиќ.

Повеќе...

antik.20Иако кошаркарите на Црвена Звезда важеше за огромен фаворит, Партизан си замина дома со пехарот од Купот на Србија.

Повеќе...

antik.06Екипата на Црвена Звезда е засилена со нов талент, Дејан Давидовац, 22-годишниот кошаркар кој блеска на изминатите средби и кој иако млад, е еден од лидерите на тимот.

Повеќе...

jordan.24Актуелниот шампион во NBA лигата, Голден Стејт имаше убедлива предност во последните неколку минути од гостувањето кај Далас, па тренерот Стив Кер одлучи да го одмори стартерите и да им даде шанса на резервните играчи.

Повеќе...

skrsana-nogaЕкипата на Бостон Селтикс нема по добро да го памети стартот на новата НБА-сезона, затоа што остана без Гордон Хејворд, кој ја скрши ногата во средината на првиот период и предизвика шок во салата во Кливленд.

Повеќе...

mocart.sport7Црвена Звезда со минимален пораз влезе во стартот на новата сезона во Евролигата, а по мечот со Жалгирис, српските новинари излегоа со првичните анализи за „новиот“ ростер на тимот.

Повеќе...

antic.09Крилниот центар на Црвена Звезда, Перо Антиќ, влезе во „војна“ со навивач на клубот на социјалната мрежа „Твитер“, откако доби непотребна провокација на своја адреса.

Повеќе...

antic.20Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ одлучи да го напушти европскиот првак Фенербахче и се врати во редовите на Црвена Звезда, од каде претходно замина во 2007 година. Тој во интервју за српскиот портал „Спортклуб.рс“ откри дека оваа сезона ќе биде последна во неговата професионална кариера.

Повеќе...

antic.15Од вчера Перо Антиќ е во Белград, стави потпис на договорот со Црвена Звезда и за клупската веб страница првпат говореше за јавноста.

Повеќе...

antic.12Македонскиот кошаркар Перо Антиќ се пресели од Фенербахче во Црвена Звезда, а неговото преминување од Турција во Србија на интересен начин го најави менаџерот Мишко Ражњатовиќ.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа