Фудбал

milan.22Навистина неверојатно изгледаше летото, кога Милан почна да го создава новиот тим со засилувања вредни над 200 милиони евра. Но, за неколку месеци сето тоа стана кошмар.

Повеќе...

vardar.20Реал Сосиедад вчера славеше убедливо во Скопје против Вардар со 0:6, а четири погодоци од нив запиша бразилскиот напаѓач Вилијан Жозе.

Повеќе...

bajl.19Мистеријата околу ситуацијата со Герет Бејл почнува да ги нервира сите во Реал Мадрид.

Повеќе...

mata.19Шпанскиот првак и член на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата, не сака да си замине од Англија и од елитниот европски фудбал и покрај високата понуда од 375.000 фунти неделна плата, која му ја нуди клуб од во кинеската Суперлига.

Повеќе...

basiktas.20 Групите Е,Ф,Г и Х вчера ја завршија првата половина од групна фаза во Лигата на шампионите, а досега само две екипи можат да се пофалат со целосен учинок по трите натпревари - тоа се Манчестер Сити и Бешикташ.

Повеќе...

spanija.20Светската фудбалска федерација (FIFA) веќе се подготвува за ждрепката за Светското првенство во Русија од 14 јуни до 15 јули 2018 година. Иако не се познати сите 32 учесници, јасно е кои осум ќе бидат во улога на носители.

Повеќе...

lids.16По солидниот старт на оваа сезона и неколкуте победи во низа, во последните три кола од Чемпионшип лигата тимот на Лидс Јунајтед запиша исто толку порази и забележа значителен пад во табелата на второто по ранг натпреварување во Англија.

Повеќе...

fudbal.8Холандскиот фудбалер Мемфис Депај, кој имаше солидна форма уште во времето кога играше за ПСВ, беше купен од страна на Ван Гал во Манчестер Јунајтед, но таму не се прослави.

Повеќе...

Murinjo.12Според пишувањата на шпанските и британските медиуми, Барселона и Манчестер Јунајтед би можеле да направат навистина интересна размена на играчи.

Повеќе...

dejvid.1210Легендата на Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам, својата фудбалска кариера ја заврши во 2013 година, но иако ужива во заслужените пензионерски денови, тој и понатаму заработува вистинско богатство.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа