Фудбал

ilija.31Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски непрекинато реди голови за екипата на Палермо. На последните два меча Македонецот го водеше својот тим до две посакувани победи, со по два гола на секоја средба.

Повеќе...

ramos.30Постојано сме сведоци на низа дуели помеѓу фудбалерите на Барселона и Реал Мадрид, а еден од највпечатливите дуели беше пред неколку месеци, кога во Ел Класико, својите “5 минути“ ги имаше Серхио Рамос против Лео Меси.

Повеќе...

muslim.30Славољуб Муслин успеа да ја однесе фудбалската репрезентација на Србија на Мундијалот во Русија, но нема да има шанса да ја води селекцијата затоа што челниците на нивниот фудбалски сојуз решија да му врачат отказ.

Повеќе...

fifa.odluka27Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска официјално ги призна Дарко Панчев и Илија Најдоски како фудбалери кои во 1991 година станаа светски шампиони со екипата на Црвена Звезда.

Повеќе...

milan.27Како да не беше доволно што Милан го тресе криза на теренот, далеку поголема паника владее во управата на клубот. Кинескиот сопственик Јонгхонг Ли можеби ги брои последните денови на чело на Милан.

Повеќе...

fudbaler.taznaОд Хрватска ни пристигнува една тажна животна приказна на една поранешна голема фудбалска надеж.

Повеќе...

fudbal-debatiranjeФудбалот честопати ни носи интересни животни приказни, а токму таква е приказната на 18-годишниот Петролул Плоешти, Космин Ламбру.

Повеќе...

najmar.25Светските медиуми денеска наголемо го “хејтаат“ Нејмар, кој од доаѓањето во ПСЖ постојано е во конфликти со своите соиграчи или пак, со својот тренер.

Повеќе...

fudbaleri.2401Британската ТВ презентерка Лејла, позната како "гласот" од отворањето на Олимписките игри во 2012. година во Лондон вчера во истиот град ги собра сите легенди на фудбалот на гала вечера, по повод доделувањата на наградите за најдобар фудбалер, но поради Лејла Ана Ли зажалиле што ги донеле своите "поубави половини".

Повеќе...

johovik.2230-годишниот македонски интернационалец Адис Јаховиќ,   со својата игра го привлече вниманието на неколку клуба, а меѓу нив се најде и рускиот гигант ЦСКА Москва.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа