Фудбал

fudbal.0811Македонската фудбалска репрезентација до 19 години за само 5 минути направи пресврт во дуелот против Швајцарија (2-1) кој се игра во рамки на квалификациите за ЕП.

Повеќе...

ronaldo.0711Кристијано Роналдо оствари одлична асистенција на првенствениот дуел против Лас Палмас кој се одигра изминатиов викенд, но причината поради која што Португалецто со наведната глава си замина од теренот секако беше фактот што мина уште еден натпревар во Примера на кој не успеа да постигне гол.

Повеќе...

pirlo.07Денеска згасна фудбалската кариера на еден од најголемите фудбалери во историјата на оваа спортска игра, Андреа Пирло, откако Италијанецот ги одигра последните фудбалски минути како активен фудбалер.

Повеќе...

budubuz.04Во рамки на 11-то коло во Примера, фудбалерите на Бетис на својот „Бенито Виљамарин“ со два гола во второто полувреме ремизираа со резултат 2-2 (2-0).

Повеќе...

jup.04Баерн Минхен по завршувањето на сезоната ќе добие нов тренер. Имено по лошите резултати и незадоволството кај клучните играчи во тимот, Карло Анчелоти заработи отказ, па на негово место пристигна легендата на клубот и еден од најтрофејните тренери во историјата, Јуп Хејнкес.

Повеќе...

svilar.03Миле Свилар (18) најмладиот голман во историјата на Лигата на шампионите, синоќа имаше одличен настап во дресот на Бенфика во дерби мечот од групата „Г“ против Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“.

Повеќе...

bejl.02Велшкиот репрезентативец Герет Бејл ги живее последните два месеци како член на Реал Мадрид.

Повеќе...

fudbal.02Претходно германскиот шампион, Баерн Минхен и францускиот гигант, ПСЖ, по четири одиграни кола во групата фаза на Лигата на шампионите обезбедија елиминациона фаза во ова натпреварување, додека вечерва им се придружија уште две екипи.

Повеќе...

filipe.01Македонскиот фудбалски шампион Вардар утрово пристигна во Шпанија, каде утре на „Аноета“ ќе го одигра четвртиот натпревар од групната фаза на Лига Европа.

Повеќе...

guades.30Екипата на Реал Мадрид ја пронајде замената за Герет Бејл кој доби зелено светло да го напушти клубот по крајот на сезоната.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа