Фудбал

rusia.1611До овој момент, се познати сите 32 учесници на следното Светско првенство во фудбал кое што ќе се одржи следната, 2018 година во Русија.

Повеќе...

Leo16Претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас изјави дека Лионел Меси веќе одамна го потпишал новиот договор со тимот на Барселона. Актуелниот договор на Аргентинецот завршува идното лето, а во последниот период се споменуваше негов трансфер во Манчестер Сити.

Повеќе...

vardar.77Екипата на ПСЖ минатото лето направи вистински проблеми на фудбалскиот трансфер пазар кога во своите редови ги доведе Нејмар за 222 милиони евра и Мбапе за 180 милиони евра.

Повеќе...

italij.fudbalПо поразот од Шведска на првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство, италијанските медиуми открија дека дошло до конфликт помеѓу постарите играчи и селекторот Вентура.

Повеќе...

antonan.1411Изгледа дека фудбалскиот тим на Барселона конечно ја најде вистинската замена за Нејмар. Според пишувањата на француските медиуми, Антоан Гризман ќе стане нов фудбалер на Каталонците.

Повеќе...

najmar.11011Фудбалската репрезентација на Бразил вчера на еден начин ги започна подготовките за претстојното Светско првенство, кое идната година ќе се одржи во Русија.

Повеќе...

makedonija.raduva11Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години, со победата против Белгија, успеа да се пласира во група на квалификации за Европското првенство.

Повеќе...

morata.10Летово за 68 милиони евра од Реал Мадрид Алваро Мората се пресели во Челзи и прилично добро се снајде во новата средина.

Повеќе...

Lionel.mm10Лионел Меси откри дека во својот живот има уште еден неостварен сон, а тоа е еден ден повторно да го облече дресот на Њуелс Олд Бојс, клубот во кој ги имаше своите фудбалски почетоци, пред да се пресели во тимот на Барселона.

Повеќе...

Nojar.09Голманот на Баерн Минхен и германската репрезенација, Мануел Нојер, беше опериран на 20 септември поради здобиена скршеница на коска во ногата и според „Билд“ ќе остане уште еден месец во болница, а теренот ќе се врати на почетокот на 2018 година.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа