Фудбал

partizan.24Фудбалерите на Партизан во рамките на 5. коло на Лига Европа на домашен терен  го надиграа  тимот на Јанг Бојс од 2-1 (1-1), по која обезбедија пласман во нокаут-фазата, по цели 13 години.

Повеќе...

kont.24Фудбалерите на Челзи поминале низ вистински хорор филм за време на враќањето од гостувањето кај Карабак во Баку во рамките на Лигата на шампионите.

Повеќе...

barsa.23Во судиското продолжение во Торино, Јувентус имаше големи шанси да стигне до трите бода против лидерот во групата Д против Барселона.

Повеќе...

cedomir.23Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очекувањата околу натпреварот со Зенит, тим за кој говори во „суперлативи“, но верува во своите избраници дека ќе може да одиграат хомогено и дека тоа може да донесе позитивен резултат од ова тешко гостување. Јаневски потоа одговораше на прашања од медиумите кои беа присутни на оваа прес конференција.

Повеќе...

david.21Најдобриот стрелец во историјата на шпанската фудбалска селекција, Давид Виља, има сериозни намери повторно да влезе во составот на „Црвената фурија“ за време на Мундијалот идната година во Русија.

Повеќе...

zlatan.21Швеѓанецот на изненадување на фудбалската јавност, изминатиов викенд се врати на фудбалскиот терен и тоа по само седум месеци, откако се здоби со тешка повреда на коленото.

Повеќе...

trener.2011Претседателот на Сампдорија, Масимо Фереро, по победата на неговиот тим против Јувентус од 3-2 упати низа на пофални зборови за сите свои фудбалери и сликовито го опиша триумфот на неговиот тим.

Повеќе...

bund.easПо мала пауза поради репрезентативните натпревари вчера вечерта продолжи 12. коло во Бундеслигата, а во првиот натпревар фудбалерите на Борусија Дортмунд изненадувачки се поразени од Штутгарт со 2-1 (1-1).

Повеќе...

Murinjo.1811Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, е лут на англиската репрезентација за она што му е направено на неговиот фудбалер Фил Џонс.

Повеќе...

abramovic.stadionРечиси како научна фанстастика звучи приказната на еминентниот британски „Тајмс“, но проценката на Челзи за реконструкција на „Стемфорд Бриџ“ е целосно погрешна па наместо 500.000.000 фунти, новото лице на стадинот на Челзи ќе чини цели милијарда фунти!

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа