Фудбал

kejn.04Со натпреварите меѓу Базел - Манчестер Сити и Јувентус - Тотенхем ќе биде отворена осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, а во една најава за дуелот кој ќе го одиграат италијанскиот тим и англискиот премиерлигаш, интересна најава даде поранешниот директор на академијата на Арсенал, Лиам Брејди.

Повеќе...

napoli.lazio07Тимот на Наполи го доби саботното дерби во Серија А, против Лацио и тоа убедливо со 4:1 и повторно е на врвот на табелата во една од најсилните лиги на светот.

Повеќе...

robert.09Откако пропаднаа преговорите со Хари Кајн, раководството на Реал Мадрид се заинтересирал за услугите на еден од најдобрите голгетери во овој момент, Роберт Левандовски.

Повеќе...

fredi.08Поранешниот фудбалер за врска на Интер и моментален член на кинески Шангај Шенхуа, Фреди Гуарин, сака да се врати назад во Италија.

Повеќе...

sevilja08Тимот на Севиља ќе игра за шестата титула во Купот на Кралот, откако извојува сигурна победа над Леганес (2-0) во реваншот од полуфиналето и со вкупен резултат од 3-1 се пласира во финалето, кое е закажано за 22 април.

Повеќе...

roma.07Јануарскиот преоден рок донесе големи возбудувања, а неколкуте звучни трансфери беа остварени на последниот ден од преодниот рок. Рома беше во центарот на вниманието во последните денови поради сагата околу Един Џеко, но се чини дека тоа не било се околу што римскиот клуб преговарал во јануари.

Повеќе...

fk.vardar7Камерунскиот интернационалец Кларенс Битанг е новото засилување во средниот ред на екипата на Вардар. 25-годишниот фудбалер потпиша договор на 2.5 години со нашиот тим, и веќе денеска се приклучи на екипата на тренинзите во Скопје.

Повеќе...

kuman.07Холандските медиуми пишуваат дека е прашање на време кога Фудбалската федерација на Холандија ќе потврди дека нов тренер на фудбалската репрезентација на Холандија е Роналд Куман.

Повеќе...

lanana.06Поранешниот англиски репрезентативец, Адам Лалана навлезе во сериозни проблеми откако ги пропушти првите четири месеци поради повреда. Тоа го натера Јирген Клоп да заборави на него и да го испрати во У23 тимот на „црвените“ за да работи на физичката подготовка.

Повеќе...

klop.0774Во дерби мечот меѓу Ливерпул и Тотенхем, кој повеќе пати главната улога ја имаше главниот судија кој успеа да ја навлече јавноста со досудените сомнителни ситуации, сепак по завршувањето на натпреварот и по прегледување на снимките, еден детал остана многу сомнителен.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа