Фудбал

adriano-thumbБразилецот во дресот на каталонскиот клуб, смета дека пролетниот дел од сезоната ќе помине во знакот - дуели помеѓу Реал и Барса. И во Примера и во ЛШ.

 

Повеќе...

suarez-evra-thumbАнглискиот сојуз го објави својот извештај за истрагата спроведена поради расистичките навреди на Суарез упатени кон Патрис Евра.

Повеќе...

andre-villas-boas-thumbПо три последователни нерешени натпревари и саботниот пораз од Астон Вила, Челзи падна на петтото место на табелата во Премиер Лигата, зад градскиот ривал Арсенал. Клубот на Абрамович заостанува зад првопласираниот Манчестер Сити со дури 11 поени.

Повеќе...

podolski-thumbАрсенал е подготвен да одвои 10 милиони фунти за Германската фудбалска ѕвезда, Лукас Подолски.

Повеќе...

manchester-crystal-palace-thumbПотполно неочекувано, во натпреварот од 19-то коло во Премиер Лигата, Блекбурн ги освои трите бода во натпреварот против Манчестер Јунајтед, на „Олд Трафорд“.

Повеќе...

ferguson-rodenden-thumb

Менаџерот на Манчестер Јунајтед изјавил на својот 70-ти роденден дека планира да остане во клубот уште три години.

Повеќе...

henri-12aДвомесечна позајмица за "кралот" Тиери Анри, во Арсенал, објави денеска Дејли Мејл.

Повеќе...

simeone-atletico-thumbЛегендата на Атлетико Мадрид и Лацио, Диего Симеоне ја продолжува својата тренерска кариера во клубот каде што најдолго играше како фудбалер, Атлетико Мадрид.

Повеќе...

anceloti-at-psgПариски Сен Жермен прави сериозни промени во екипата и има намера да биде европски компетитивен. Тие потпишаа договор со италијанскиот стратег, Карло Анчелоти.

Повеќе...

arsenal-squadАрсенал пред малку ремизираше со Вулверхемптон на домашен терен, 1-1. Арсенал дефинитвно пропушти три бода бидејќи и покрај предноста во бројот на играчи и квалитет, не успеа да постигне втор гол.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа