Фудбал

murinjo.20Екипата на Манчестер Јунајтед утре го игра првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите против Севиља, а тренерот Жозе Мурињо изјави дека има проблеми со составувањето на тимот.

Повеќе...

Povreda.masiФудбалерите на Барселона гостуваат вечерва во Лондон кај Челзи во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите, но би можела да стартува без најдобриот фудбалер Лионел Меси.

Повеќе...

mata-770x447Системот за видео-арбитража, кој се користи во некои дуели во Англија и ќе биде тестиран до крајот на сезоната, претрпе комплетен неуспех во натпреварот за ФА Купот помеѓу Хадерсфилд и Манчестер Јунајтед.

Повеќе...

madrid.6000Победничката серија на Реал Мадрид во домашното првенство продолжи и за викендот, кога фудбалерите на Зинедин Зидан се радуваа на три бода на гостувањето кај Бетис.

Повеќе...

toni.kros16Победата против ПСЖ во осминафиналето од Лигата на Шампионите го зеде данокот во тимот на Реал Мадрид.

Повеќе...

zenit.16Фудбалерите на ФКСБ Стеауа на домашен го совладаа Лацио со 1-0 (1-0) во првиот натпревар од нокаут фазата на Лига Европа.

Повеќе...

murinjo.drasКомична ситуација се случи на денешната прес-конференција на Челзи каде еден италијански новинар дојде пред менаџерот на Челзи Антонио Конте со дрес од Манчестер Јунајтед, потпишан од Жозе Мурињо.

Повеќе...

fudbal.sudijaФер плејот во фудбалот се повеќе исчезнува на фудбалските терени, а во раст е бројот на симулации. Во некои шампионати симулацијата се казнува по прегледување на ТВ снимката, но во Лигата на шампионите никој не бил казнет заради симулација.

Повеќе...

ronaldo.14Францускиот магазин „Франс фудбал“ деновиве објави неколку интересни информации за кариерата на Кристијано Роналдо.

Повеќе...

soba-krevet0Еден од најпознатите хотели во светот, „Marriott International“ потпиша спонзорски договор со актуелниот шампион во Бундеслигата, Баерн Минхен, со кој ќе им даде единствена шанса на навивачите на баварската екипа да имаат уникатно искуство додека го гледаат својот омилен клуб.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа