Фудбал

dzirona-malaВо вториот натпревар од 26. коло во Примера, Џирона ја оствари 10-тата сезонска победа и на домашен терен ја совлада Селта Виго со минимални 1-0 (1-0).

Повеќе...

mauro-malaПред неколку години, Икарди влезе во љубовниот јазол помеѓу тогашните сопружници Макси Лопез и Ванда Нара. Тогаш многу се знаеше дека Лопез и Икарди се одлични пријатели и надвор од теренот и дека постојано го минуваат времето заедно.

Повеќе...

napoli.27Фудбалерите на Наполи на импресивен начин дојдоа до нова победа во Серија A и тоа на гостувањето во Сардинија кај Калјари.

Повеќе...

najmar.27Фановите на ПСЖ ја добија можеби најлошата вест поврзана со повредата на својот најдобар фудбалер оваа сезона, Нејмар. Бразилецот предвреме го заврши мечот со Олимпик Марсеј во неделата, откако по еден дуел со противнички играч незгодно згазна и го повреди скочниот зглоб.

Повеќе...

kolarov.27Екипата на Милан вчера се радуваше на тешкото гостување на „Олимпико“ кај Рома (0-2) со головите на Калабрија и Кутроне.

Повеќе...

300.goloviКристијано Роналдо, најдобриот фудбалер за изминатата сезона и пркоси на топката и во новата сезона на Примера.

Повеќе...

vardar.24ФК Вардар доживеа пораз во градското дерби од Работнички одиграно денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Многу рано во мечот „романтичарите“ успеаја да дадат два гола, а потоа иницијативата на Вардар донесе само почесен гол на Попов и возбудувања во финишот на натпреварот, меѓутоа без уште еден гол и можност да се избегне поразот.

Повеќе...

liga.evropa23Денес во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за осминафиналната фаза на Лига Европа, а дефинитивно сите очи ќе бидат вперени кон двомечот меѓу гигантите Минал и Арсенал.

Повеќе...

azar.22Фудбалерите на Челзи одиграа 1-1 против Барселона во првата осминафинална средба од Лигата на шампионите, средба во која првата ѕвезда на „сините“ Еден Азар имаше поинаква улога и играше како лажна деветка.

Повеќе...

celzi.20Лионел Меси успеа да го скрши малерот наречен Челзи и синоќа на својата Барселона ѝ донесе големо реми во рамки од првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа