Фудбал

skendija.07Вардар не успеа да обезбеди пласман во полуфиналето од Купот на Македонија откако денеска беше поразен од Шкендија на гостувањето во Тетово во реванш 1/4 финалниот меч. Откако во првиот дел беше без голови, во второто полувреме Шкендија успеа со голови да го обезбеди триумфот и учеството во полуфиналните натпревари од Купот.

Повеќе...

Kante.06Францускиот репрезентативец Н’Голо Канте го пропуштил дербито меѓу Манчестер Сити и Челзи затоа што во петокот се онесвестил во соблекувалната на тренинг центарот на лондонскиот клуб.

Повеќе...

junajted.06Фудбалерите на Кристал Палас и Манчестер Јунајтед вчера го одиграа можеби највозбудливиот натпревар оваа сезона во Премиер лигата.

Повеќе...

lavante.07Откако вчера му врачи отказ на Хуан Лопез Муњиз, членот на шпанска Примера, Леванте од Валенсија, денес го назначи неговиот наследник.

Повеќе...

leo.0788Шпанскиот гигант Барселона ја забележа најзначајната победа оваа сезона во Примера, откако на домашен терен со минимални 1-0 славеше над екипата на Атлетико Мадрид.

Повеќе...

colo.simeoneБарселона и Атлетико Мадрид утре ќе го одиграат најважниот натпревар во шпанската Примера оваа сезона, од едноставна причина што двата тима ги делат само пет бода во пресрет на големото дерби на „Камп Ноу“.

Повеќе...

vilja.fudbalЕкипата на Виљареал продолжува со лошата игра во пролетниот дел од сезоната на Примера, откако денес во рамки од првиот натпревар од 27. коло на шпанскиот шампионат забележаа домашен пораз од директниот конкурент за излез во Европа, екипата на Џирона (0-2).

Повеќе...

penal.barsaВо претпоследниот натпревар од 26. коло на Примера, лидерот Барселона неочекувано ремизираше на Канарските острови против кандидатот за опстанок, Лас Палмас. Дуелот заврши 1-1 (0-1) и е четврто реми на последните пет натпревари за Каталонците.

Повеќе...

fk.vardarНајтрофејниот фудбалски клуб во нашата земја, екипата на Вардар, ќе направи бојкот поради одлуката на Фудбалската федерацицја на Македонија (ФФМ) да ѝ даде право на Шкендија и да не додели казна поради неиграњето со младинец на мечот против Академија Пандев.

Повеќе...

povreda.01Проблемот за Емери и фановите на најтрофејниот француски клуб доаѓа во незгоден момент, бидејќи пред само четири дена се повреди и првата ѕвезда на тимот, Нејмар кој сигурно ќе го пропушти натпреварот со актуелниот шампион на Европа.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа