Фудбалерите на Барселона гостуваат вечерва во Лондон кај Челзи во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите, но би можела да стартува без најдобриот фудбалер Лионел Меси.

Аргентинецот пристигна со тимот на „Стемфорд бриџ“, каде се пожалил на повреда. Новинарите од Шпанија пишуваат дека тој имал болки во задната ложа на последниот тренинг и неговиот настап од првата минута е неизвесен.

Меси во Лигата на шампионите ќе се соочи со „комплексот“ Челзи против кого досега нема постигнато гол во осум меѓусебни пресметки. Натпреварот меѓу „сините“ и шпанскиот гигант се игра од 20.45 часот.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа