Победата против ПСЖ во осминафиналето од Лигата на Шампионите го зеде данокот во тимот на Реал Мадрид.

Зинедин Зидан барем во следните две недели нема да може да смета на еден од своите најдобри фудбалери Тони Крос кој има повреда на коленото. Тој ќе го пропушти натпреварот против Бетис в недела, заостанатиот против Легањес в среда како и оние со Алавес и Еспањол.

Се очекува да се врати против Гетафе во првенството, но многу веројатно Зидан ќе го чува за реваншот со ПСЖ кој се игра на 6 март во Париз.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа