Еден од најпознатите хотели во светот, „Marriott International“ потпиша спонзорски договор со актуелниот шампион во Бундеслигата, Баерн Минхен, со кој ќе им даде единствена шанса на навивачите на баварската екипа да имаат уникатно искуство додека го гледаат својот омилен клуб.

Courtyard-x-Bayern-Munich-box-rendering-3

Имено, Баварците ќе им овозможат на фановите да следат меч на својот тим од кревет, односно од ВИП собата, која е изградена во рамки од „Алијанц арена“.

Погледот од собата е фантастичен, а покрај сместувањето, присутните лица ќе имаат можност да уживаат во коктели и одредена храна од мени. Информација околу цената за ова искуство сѐ уште не е споделена со јавноста.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа