Репрезнтацијата на Србија веќе го одбра новиот селектор кој ќе го води нашиот северен сосед на Светското првенство (СП) кое во 2018 година ќе се игра во Русија.

Младен Крстајиќ е именуван за нов селектор и ќе потпише договор до 2020 година. Некогашниот фудбалер на Шалке ќе има за цел достојно да ја претстави земјата и да биде подобар од неговите претходници на СП 2006 и СП 2010.

Србите ќе играат во група заедно со Бразил, Швајцарија и Костарика.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа