Фудбалерите на Барселона вчера лесно можеа да победат со 5-0 против Депортиво Ла Коруња, да не беа судиите, кои не го признаа голот на Луис Суарез кој погоди навистина атрактивно.

Уругвајскиот напаѓач погоди со „рабона“, но според судиите, топката не ја минала гол линијата и голманот на гостите успешно интервенирал. На социјалните мрежи навивачите на Барселона бурно ја прифатија одлуката и тврдат дека Суарез постигнал регуларен гол.

Инаку дуелот заврши со краен резултат од 4-0 со головите на Луис Суарез (2) и Паулињо (2).

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа