Спорт

kurtoa.01Првиот голман на премиерлигашот Челзи, Тибо Куртоа се огласи и ги расчисти сите дилеми и прашања околу тоа за чиј дрес ќе го носи во наредната сезона.

Повеќе...

4.finaleДенешната ждрапка во седиштето на УЕФА во Нион донесе неколку возбудливи четвртфинални натпревари.

Повеќе...

cistka.0Француските медиуми излегоа со информација дека се подготвува ,,чистка” во редовите на ПСЖ.

Повеќе...

junajted.14Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед ги разочараа своите фанови ширум светот, откако неочекувано вчера беа елиминиран уште во првата елиминациона фаза на Лигата на шампионите.

Повеќе...

najmar.08Екипата на Пари Сен Жермен доживеа прерана елиминација од Лигата на шампионите што беше голем удар со оглед на тоа што се беше насочено кон успех во ова натпреварување, но „светците“ ќе мора да почекаат и побараат друга прилика за остварување на нивниот сон.

Повеќе...

pelogrino maaПремиерлигашот Саутемптон му даде отказ на менаџерот Маурицио Пелегрино, два дена по поразот од Њукасл со 3-0.

Повеќе...

federer.08Роџер Федерер го доигра натпреварот против Аргентинецот Федерико Делбонис на Мастерсот во Индијан Велс и извојува победа од 2-0, откако го доби тај-брекот во вториот сет со 8-6. Во третото коло светскиот рекет број еден ќе се сретне со Србинот Филип Крајиновиќ.

Повеќе...

pistol.sopstvanikОткако на мечот во Грција помеѓу ПАОК и АЕК, во кој претседателот на домашниот тим, Иван Савидис, излезе на терен со пиштол и бараше правда од главниот судија, кој не призна погодок во корист на неговата екипа, грчката полиција денес издаде официјален налог за негово апсење и за четири други лица, кои најверојатно се неговите телохранители и кои заедно со него влегоа на теренот.

Повеќе...

vornar.09Ред Бул Лајпциг успеа да го победи Зенит со 2:1 и да си обезбеди минимална предност во пресрет на реванш дуелот кој ќе се игра во Русија, а човек на мечот без никаков сомнеж беше маестралниот Тимо Вернер кој уште еднаш го покажа својот огромен потенцијал и светска класа.

Повеќе...

Mundo.09Бразилскиот ас Нејмар, кој на стартот на оваа сезона за рекорден трансфер од 222 милиони евра од Барселона премина во редовите на ПСЖ, побарал враќање на „Камп Ноу“.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа