Шоутајм

nominacii.25Филмот „The Shape of Water“ на режисерот Гилермо Дел Торо доби најмногу номинации за наградата „Оскар“ за оваа година.

Повеќе...

shakira.zatvor25Славната пејачка Шакира се соочува со обвинение дека затајувала данок. Шпанската даночна служба се сомнева дека Шакира префрлила три милиони долари на сметка во Малта и нејзиното име со појави во аферата "Рајски документи". Покрај неа, во аферата се појавуваат и други звучни имиња како кралицата Елизабета II, Луис Хамилтон и Мадона.

Повеќе...

emina.24Емина Јаховиќ го промовираше својот нов албум “Понатаму” во Белград, како и премиерата на песната за „Два авиона“ која Емина ја сними и отпеа во дует со Жељко Јоксимовиќ.

Повеќе...

stalone.kerki24Сè почнало кога Сталоне на Твитер споделил статија во која неговите ќерки се наречени секс бомби.

Повеќе...

za.za24Актерката За За Габор имаше животен пат исполнет со неверојатни случки и возбуди. Живееше 100 години, а почина во 2016 година од срцев удар. Љубителка на луксуз и уживаше во него, а често кажуваше дека својот живот едноставно не може да го замисли без накит.

Повеќе...

kim-240137-годишната „риалити“ ѕвезда, Ким Кардашијан, веќе нема граници за разголувањето, па уште еднаш, во свој стил, го покажа своето разголено тело во влажен, бел, провиден фустан на фотосесија на плажа во Малибу.

Повеќе...

prijovic.23Александра Пријовиќ до неодамна беше на одмор со семејството Живојиновиќ во Тајланд, а по луксузното патување откако се врати во Србија, сакаше да ги покаже резултетите од сончањето.

Повеќе...

bruk.23Славниот модел Кели Брук, за чие тело научниците се согласија дека има најдобри пропорции во светски рамки, позираше во едноделен костим за капење на одмор во Исланд и уште еднаш покажа и докажа дека има совршена фигура и неверојатни гради.

Повеќе...

miki.maus01Мини Маус цели 90 години гледала како ја "престигнуваат" бројни машки ликови и принцези на Дизни, вчера конечно доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд. На церемонијата присуствуваше пејачката Кети Пери и манекенката Хајди Клум.

Повеќе...

skarlet.23Скарлет Јохансон стана најплатената глумица во Холивуд, благодарение на нејзината повторувачка улога како Црната вдовица од серијалот филмови за „Одмазниците“ - објави Форбс.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа