Шоутајм

Интервју со Филип НиколоскиФилип Николовски е еден од учесниците во новото видео на Кети Пери. За себе вели дека е голем љубител на музиката, а негов идол е Zac Efron. Доколку сакате да дознаете нешто повеќе за него, прочитајте го интервјуто што следува во продолжение.

 

 

Повеќе...

Дајана ЛазаревскаОсмо интервју во циклусот интервјуа на победниците на проектот „Учествувај во новиот спот на Кети Пери“ е интервјуто со Дајана Лазаревска. Таа себеси се опишува како многу сериозна девојка, која ги обожава Pussycat Dolls, а како еден од своите идоли ја набројува Кети Пери. Но, тоа не е сè...

Повеќе...

Снимање на спотот на Кети Пери во БудимпештаНашите победници кои беа дел од овој спот велат дека не постојат зборови на светот со кои тие би можеле да ни ги доловат моментите кои ги проживеале во Будимпешта.

 

Повеќе...

Сања СмилевскаСања Смилевска е искрена, позитивна и креативна 18-годишна девојка. Таа е исто така еден од победниците на проектот „Учествувај во новиот спот на Кети Пери“. Што друго Сања има да каже за себе, прочитајте во продолжение.

Повеќе...

Кристијан РистовскиШесто по ред е интервјуто со Кристијан Ристовски. Тој себеси се опишува како позитивен човек, кој знае да им помогне на сите во секое време. Како идол го издвојува својот татко, а повеќе за него дознајте во продолжение...

Повеќе...

Хуманитарна велосипедска трка во скопјеВо рамките на светските активности на организацијата Livestrong, чиј основач е Lens Armstrong, светски шампион во велозипедизам и пациент со дијагностициран рак, Организацијата за подобрување на квалитетот на живеење организира настан за подигање на свеста во врска со потребите на пациентите заболени од рак и нивните семејства. 

Повеќе...

Гага концерт на Новиот Почеток, во склоп на манифестацијата Бела НоќНовиот Почеток најавува концерт (гага концерт) кој ќе биде дел од манифестацијата „Бела Ноќ“ и ќе се одржи оваа сабота или поточно 02 Октомври 2010 година. Настапот на овој бенд ќе започне во 22:00 часот. (за повеќе детали околу истиот посети го even-тот со кликање, тука)

Повеќе...

БаудолиноБаудолино е авантуристички роман за најголемата лажна вест од 12-тиот век кој зборува за утопистичкото христијанско царство на далечниот исток.

Повеќе...

Книгата ме привлече затоа што има добар, примамлив и сладок наслов... Чоколадо. Покрај тоа ме привлекоа и добрите критики кои ги има на задниот дел на корицата. Меѓутоа не згрешив што ја купив, книгата е добра и доследно си го носи името затоа што едноставно ја голташ до последната страница исто како што чоколадото го голташ до последната коцка. Па за да ве натерам да ја прочитате т.е за да ја разбудам вашата љубопитност ќе ви раскажам мал дел, а на вас ќе оставам да ја земете и проголтате во целост приказната.
Вилијан Роше заедно со својата ќерка Анук на денот кога има карневал се наоѓаат во француското село Ланскенет и по наговор на својата ќерка решава да останат во тоа мирно француско село, всушност некаде и треба да се задомат па може тоа да е и тука.
Изнајмуваат куќа која преходно била пекара ја средуваат и отвараат продавница за чоколади. Меѓутоа продавницата се наоѓа наспроти црквата и баш на денот на отварањето започнуваат Велигденските пости.
Отецот Рено препознава во продавницата сериозна опасност и нејзините производи ги прогласува за смртен грев. Но и покрај тоа во нејзината продавница доаѓаат жителите за да уживаат во нејзините специјалитети и набрзо тоа е место каде што се шепотат тајни, се остваруваат соништата и се олеснува болката.
Вијан има намера да организира Велигденски фестивал на чоколадото баш на денот Велигден - што ќе внесе раздор помеѓу неа и отецот, а тоа ќе се претвори во битка “црква, а не чоколадо“.
Патем само да напоменам дека според ова дело има снимено и филм кој сеуште го немам гледано. Ако ова ја разбуди вашата љубопитност ве оставам вие да дознаете што се случува понатаму.

чоколадоКнигата ме привлече со примамливиот и сладок наслов... Чоколадо. Следното нешто што ме привлече беа добрите критики. Не згрешив што ја купив, книгата е одлична  и доследно си го носи името, затоа што едноставно ја голташ до последната страница исто како што чоколадото го голташ до последната коцка.

Повеќе...

Интервју со Зорица ТанушеваСледна на нашиот мини-серијал од интервјуа е Зорица Танушева. Таа себеси се опишува како амбициозна, позитивна и оригинална. Има голема желба да успее, а својата особина лесно да стекнува и шири пријателства несомнено ќе и биде од корист при снимањето на видеото со Кети Пери. Веруваме дека лесно и брзо ќе се спријатели со Кети, како таа така и другите натпреварувачи. Следува интервјуто...

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа