Шоутајм

house.odВо текот на денот Netflix објави официјално соопштение дека популарната серија „House of Cards“ ќе има уште едно сезонско продолжение и покрај фрапантниот и голем скандал во кој се најде главната актерска ѕвезда од истата, Кевин Спејси.

Повеќе...

fast-and-furious.02Група на новинари на „The ​​New York Times“ спровеле темелна инспекција во која резултатите покажуваат дека гледањето на „Брзи и бесни“ влијае на количеството прекршоци на патот, поврзани со пречекорување на брзината. За таа цел, 192.892 акти беа издадени во округот Монтгомери, Мериленд, помеѓу 2012 и 2017 година.

Повеќе...

soraja.02Во еден од најелитните хотели во Белград беше организирана роденденска забава на која беа поканети голем број гости од естрадата и јавниот живот.

Повеќе...

kim.300Ким целосно ги покажа градите, а интимните делови ги покри со минијатурна танга.

Повеќе...

rozga.dustanЕдна од најпопуларните пејачки на Балканот, Јелена Розга, вешто покажува дека освен со добриот вокал може да се пофали и со нешто друго.

Повеќе...

tajler.30Фронтменот на „Аеросмит“, Стивен Тајлер, ја покажа својата 40 години помлада девојка Ејми Престон.

Повеќе...

rijana-nastap29.1 Ријана заблескала во розов костим со потписот на Адам Селман, а пред тоа носела капут со потписот на Александер Ваутхиер, на престижните доделувања на Греми наградите.

Повеќе...

lion.kingНајдобриот анимиран филм на сите времиња, според читателите на порталот Ранкер, е ни помалку ни повеќе, „Lion King“. Кралот Лав е анимираниот филм кој се појави во 1994 година и заработи милјарда доалри. Многу често, на различни избори го освојуваше првото место за најдобар анимиран филм на сите времиња.

Повеќе...

dzulijana.29Американската водителка Џулијана Ранчиќ се појави во провокативна комбинација на 60-то доделување на Греми наградите.

Повеќе...

gremi.nagradiГолемиот победник на церемонијата на 60-тото јубилејно доделување на „Греми“ наградите е Бруно Марс. RnB изведувачот беше почестен со шест награди, меѓу кои и најпрестижните – за најдобар албум и песна на годината.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа