Шоутајм

zenska.07Плус-сајз“ манекенката Марија Хименез Пацифико се придружи на интернет движењето #metoo и откри дека два пати била силувана.

Повеќе...

slavica.07Поранешната Мис на Југославија, Славица Кривокуќа, титулата ја освои далечната 1996-та година.

Повеќе...

dzener.0502Познатата американска манекенка и реалити шоу ѕвезда, Кајли Џенер на Instagram сподели дека на 1 февруари родила девојче.

Повеќе...

sasa.ksanijaКога зачекори во светот на естрадата, тој беше во врска со моделот и манекенка Ивона, но по прекинот со неа, се зборуваше дека Саша Ковачевиќ е во врска со сега покојната, Ксенија Пајчин.

Повеќе...

uzegnatost.0По успешната реализација на претставите ДА ГО ПОЗДРАВИШ И ДА МИ ГО БАЦИШ и ЕКСПЕРИМЕНТ, УЖЕГНАТОСТ е трета театарска претстава во продукција на Артопија – Скопје.

Повеќе...

stanija.0302Од филмови работени според вистински приказни до стрипови, неколку научно-фантастични филмови, црна комедија и еден цртан филм, февруари е навистина шаренило од филмови кое ќе ги задоволи сите вкусови на љубителите на седмата уметност.

Повеќе...

stanija.0302Станија Добројевиќ води строга сметка својата форма и за својот изглед. Тоа најдобро може да се забележи и во објавите на своите селфи фотографии што победничката на Фарма ги споделува на својот Инстаграм профил.

Повеќе...

spajs.grls03Последен пат кога Спајс Грлс настапи заедно беше на отворањето на Олимписките игри во 2012 година во Лондон, а една година подоцна ги рекламирале своите производи под името Вива Форевер.

Повеќе...

gomez.03Селена Гомез на неодредено време се повлече од јавноста со цел да му се посвети на своето ментално здравје. По кавгата со мајка ѝ поради повторното смирување со Џастин Бибер, Гомез се пријавила во клиника за лечење на депресија и тегоби, каде престојувала две недели и сега повторно се чувствува добро.

Повеќе...

rios.03Сигурно се сеќавате на актерот што ги глумеше ликовите Луи Давид и Игнасио во култната серија Касандра.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа