Кралицата на бразилскиот карневал, Тарине Лопес од Порто Сегуро, среде својот танцов перформанс остана без гаќички, но тоа ни за миг не ја спречи да продолжи со својата изведба на улиците од Рио, пред големиот број публика и камери.

tanc.0

Жешката Бразилка беше облечена во парчиња зелена трака, а на грбот имаше големи портокалови крила. Нејзината гардероба ионака беше од типот „повеќе соблечена отколку облечена“, а кога среде настап остана без тангата, брзо се снајде и си ја придржа со раката.

A post shared by TARINE LOPES (@tarinelopes) on

- За жал на среде улица останав без танга, но не можев да запрам. Морав да продолжам да танцувам додека се обидував тангата да си ја придржам со рацете. Ионака гаќичките покриваа минимално - изјави таа за Daily Mail.

Како претставничка на својата танцова школа до Сао Паоло, таа мораше да ги предводи другите танчерки. Нејзиниот костим беше дизајниран да го претставува забранетото овошје, бидејќи парадата ја пренесуваше приказната за Адам и Ева.

A post shared by TARINE LOPES (@tarinelopes) on

A post shared by TARINE LOPES (@tarinelopes) on

Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа