Оваа беспрекорна убавица, и покрај тоа што е мајка на две дечиња, е водител, модел, дизајнер, едноставно успешна деловна жена.

Агуеда Лопез e во брак со Луис Фонси од 2014 година и заедно ги имаат ќерката Микаела и синот Роко.

Лопез не само што е мајка на две дечиња со полно работно време, таа е и успешен модел и деловна жена. Родена е во Кордоба, Шпанија, а во Мадрид студирала новинарство.

Таа исто така била танчарка, но престанала откако сфатила дека манекенството е нејзината страст.

A post shared by Águeda López (@aguedalopez21) on

Una noche especial #Starlite #LoveAndDanceWorldTour

A post shared by Águeda López (@aguedalopez21) on

A post shared by Águeda López (@aguedalopez21) on

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа