Театар

pozravis.01Ни претставува особено задоволство да ја најавиме премиерата на театарската претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“.

Повеќе...

517-thumb5:17 (пет и седумнаесет) - новата амбиентална претстава на Wonderland Theatre, чија премиера беше на 23 јуни, по трет пат ќе се одигра во просториите на кафе "Интро", во склоп на Старата железничка станица.

Повеќе...

podemipad-thumbВо Македонскиот народен театар во сабота на 29.06, премиерно ќе биде прикажана „Подемот и падот на кабарето“.

Повеќе...

daf-thumbГодинава, по четириесет и деветти пат, драмски аматерски уметници ќе се соберат во Кочани од 27 мај до 01 јуни.

Повеќе...

evridika-thumbВо сабота, на 25.05, премиерно ќе биде изведена претставата по текст на Сара Рул - „Евридика“.

Повеќе...

orcedrami-thumbДека театарската и драмска уметност наголемо заживува и низ средношколските ходници, доказ се учениците од скопското средно училиште „Орце Николов“.

Повеќе...

trabzon-thumbТеатар Комедија учествуваше на престижниот театарски фестивал „Црно Море“ – Трабзон, Република Турција со претставата „За секого има по една“ од Венко Андоновски.

Повеќе...

molier-thumbЕдна од нашите најпопуларни и најпосетени претстави, „Животот на Молиер“ во режија на Александар Поповски, по текст на Булгаков, месецов на гостувања низ Балканот.

Повеќе...

bk-thumbУчениците од средното училиште Јосип Броз Тито, повторно подготвија нешто што вреди да го погледнете.

Повеќе...

zivototesonhumanitarna-thumbХуманите граѓани од Црвениот крст и Македонскиот народен театар Ве поканува на 24.02 (недела) да присуствувате на „Животот е сон“ која ќе се изведе со цел да се соберат средства за Ајтем Керим.

Повеќе...