Настани

nagradi.19На гламурозна церемонија во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните награди за Еми.

Повеќе...

fustani.1801Вчера во Лос Анџелес се одржаа 69-тите по ред Еми награди, каде на црвениот тепих ги видовме еди од најубавите дами на денешницата.

Повеќе...

nagrada.1109Филмот на мексиканскиот режисер Гилермо дел Торо „The Shape of Water “ ја освои главната награда на филмскиот фестивал во Венеција – „Златен лав“ за најдобар филм.

Повеќе...

festival.30На островот Лидо во Венеција започна 74-тото издание на најстариот филмски фестивал во светот, кој  се одржува од 30 август до 9 септември.

Повеќе...

pocni-so.vodnoОва не е иницијатива само за почетници, ова е иницијатива за да останеме здрави, и да си ја подигнеме формата!

Повеќе...

koncert.utreИнтензивниот и експлозивен бенд Apocalyptica утревечер настапува во Скопје, овој пат во рамките на нивната можеби најатрактивна турнеја, со наслов „Plays Metallica by four cellos“. Концертот кој е во организација на Авалон Продукција ќе се одржи во арената „Борис Трајковски“, со почеток од 20 часот.

Повеќе...

belo.dugmeКултниот балкански рок бенд Bijelo Dugme оваа сабота доаѓа во Скопје и тоа по долго време пауза од настапи во нашите граници.

Повеќе...

akad.10Следниве три недели одвојте си време во четврток и петок да ги погледнете изведбите на студентите од Факултетот за драмски уметности и Факултетот за музички уметности.

Повеќе...

pokazala.gradi22Познатата пејачка Тове Ло настапувала во Бостон и предизвикала овации, откако ги покажала своите гради.

Повеќе...

lalaland.25Како и на Златните глобуси, доминира филмот 'La La Land' кој освои дури 14 номинации, со што се изедначи со рекордот на филмовите 'All About Eve' и 'Titanic'. Освен тоа, Мерил Стрип стана првата актерка која ја доби својата дваесетта номинација.

Повеќе...

mileniumbanner21

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа