Музика

sajrus.15Поп пејачката Мајли Сајрус се соочува со тужба од 300 милиони долари поради непочитување на авторски права.

Повеќе...

macedonia12Lost and Found е песната која ќе нè претставува на годинешниот избор за најдобра песна на Евровизија.

Повеќе...

band.instrumentalБитолската музичката група „Инструментал Бенд“ ги објави првите видеоматеријали од новиот проект насловен како „Времеплов“.

Повеќе...

spajs.grls03Последен пат кога Спајс Грлс настапи заедно беше на отворањето на Олимписките игри во 2012 година во Лондон, а една година подоцна ги рекламирале своите производи под името Вива Форевер.

Повеќе...

edsharen.15Тејлор Свифт го објави спотот за новата песна која ја сними во соработка со Ед Ширан и Фјучр.

Повеќе...

bijons.27Кога и да објават песна заедно Ед Ширан и Бијонсе, таа веднаш станува хит кој ги освојува светските топ листи.

Повеќе...

ceca.z06Во 90-тите години во светот на музиката во Србија, меѓу многуте естрадни имиња ги обележа и Цеца Славковиќ, џебната Венера со моќен глас.

Во тоа време оваа убава заводничка се забавуваше со Жељко Јоксимовиќ, но публиката повеќе внимание посветуваше на нејзините песни. Таа практично беше во етно –поп водите, а нејзините песни и денес се слушаат.

Повеќе...

bijons.02Ед Ширан и Бијонсе снимија заедничка песна под назив „Perfect Duet“ која сигурно на многумина ќе им се допадне.

Повеќе...

britni.spirs02Измамник, кој се претставувал дека е агент на Бритни Спирс ја продавал нејзина музика која уште не била излезена на пазарот - пишува TMZ.

Повеќе...

demi.rouz01За моделот Деми Роуз оваа вечер беше една од оние кои тешко се заборават. Имено, британската секс-бомба присуствувала на еден настан во Лондон, за кој таа се дотерала на начин на кој ретко која жена би се осмелила, па пристигнала однапред „подготвена“ за забава.

Повеќе...

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа